Ferie z Wąskotorówką 2018 – podsumowanie

/ 20 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ferie z Wąskotorówką 2018 – podsumowanie Rekreacja sochaczew
+15

W ubiegłym tygodniu zakończyły się ferie zimowe w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W okresie od 16 stycznia do 23 lutego nasza placówka, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, realizowała specjalnie przygotowany program edukacyjny dla dzieci i młodzieży pn. "Ferie z Wąskotorówką 2018", który wzbogaciliśmy o nowe elementy warsztatowe, dodatkowe atrakcje i miłe niespodzianki.

W muzealnych progach odwiedzały nas w tym czasie zarówno większe grupy zorganizowane, jak i mniejsze grupki, złożone z osób indywidualnych. Każdy z uczestników mógł sobie w ciekawy i miły sposób urozmaicić czas zimowego odpoczynku od szkoły.

W trakcie różnorodnych zajęć edukacyjno-warsztatowych w salach Centrum Edukacyjno-Turystycznego prezentowaliśmy naszym gościom sporą, lecz nie nużącą, dawkę wiedzy o kolejnictwie i kolejowych ciekawostek. W łatwiejszym przyswojeniu materiału pomagały kreatywne gry i zabawy, oczywiście w kolejowym wydaniu. Nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć spaceru po muzealnym skansenie, gdzie korzystaliśmy z okazji, by pochwalić się największym w Europie zbiorem wąskotorowych pojazdów szynowych. Wieńczące zajęcia ognisko, połączone z konsumpcją usmażonych kiełbasek w zabytkowym, lecz ogrzewanym wagonie, sprawiało za każdym razem dużo frajdy i dostarczało niezapomnianych wrażeń.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się również nasza nowa makieta kolejowa, którą udostępniliśmy wraz z początkiem ferii.

Zakończone "Ferie z Wąskotorówką 2018" możemy zaliczyć do udanych. Po kolejną dawkę zimowych atrakcji z koleją wąskotorową w tle zapraszamy za rok. Do zobaczenia!

Monika Szymańska
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie


Fot. Marta Przygoda-Stelmach
Więcej zdjęć w naszej galerii!

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy