"Inauguracja ferii z wąskotorówką 2019" – zapraszamy!

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: "Inauguracja ferii z wąskotorówką 2019" – zapraszamy! Imprezy cykliczne sochaczew

Już w najbliższą sobotę, 26 stycznia o godzinie 13.00, w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbędzie się pierwsze wydarzenie w ramach "Ferii z wąskotorówką 2019". "Inauguracja ferii z wąskotorówką" oficjalnie rozpocznie zimową przerwę w zajęciach lekcyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego, a następnie łódzkiego.

Punktem kulminacyjnym programu będzie tego dnia oficjalne otwarcie dla zwiedzających nowej makiety kolejowej pn. "Sochaczewska Kolej Dojazdowa". Przenosi ona szlak rodzimej kolei wąskotorowej w realia modelarskie, odwołując się jednocześnie do przełomu lat 70. i 80. XX w., kiedy popularna ciuchcia była dla mieszkańców miasta i powiatu ważnym środkiem transportu publicznego. Z uwagi na doniosłość niniejszego wydarzenia postanowiliśmy, że tematem przewodnim zarówno inauguracji, jak i całych "Ferii z wąskotorówką 2019" będzie dawna kolej sochaczewska i jej dzieje. W związku z tym 26 stycznia zapraszamy również na zwiedzanie z przewodnikiem naszej najnowszej wystawy stałej pt. "Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 19221984", a następnie muzealnego skansenu, gdzie wyjątkowo zaprezentujemy pojazdy szynowe związane właśnie z sochaczewską koleją wąskotorową. Dodatkową atrakcją będzie, realizowany po raz pierwszy od dawna, zimowy przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Na zakończenie imprezy przewidzieliśmy ognisko w muzealnym skansenie, na którym będzie można upiec przyniesioną przez siebie kiełbaskę, a następnie zjeść ją ze smakiem w specjalnie na tę okazję udostępnionym wagonie barowym. Szczegóły wydarzenia przedstawiamy poniżej w PROGRAMIE.

Bilety na kurs pociągiem Retro można zamawiać, dzwoniąc w godzinach pracy muzeum pod numer telefonu 46-862-59-75 lub pisząc e-mail na adres rezerwacja@stacjamuzeum.pl (ceny biletów poniżej). W przypadku nieodebrania wcześniej zamówionych biletów rezerwacja przepada. Bilety można również nabyć osobiście w muzealnej kasie przy ul. Licealnej 18 w Sochaczewie od wtorku do piątku w godzinach 9:00–16:30 lub w dniu imprezy. Liczba miejscówek w muzealnym pociągu jest ograniczona. Oprócz opłaty za przejażdżkę składem Retro, tego dnia wstęp do muzeum oraz udział we wszystkich innych atrakcjach będą bezpłatne.

Ceny biletów na pociąg Retro:

– dzieci do 7 roku życia – bilet bezpłatny;
– dzieci powyżej 7 lat, młodzież szkolna i dorośli – 9 zł.

"INAUGURACJA FERII Z WĄSKOTORÓWKĄ 2019" – PROGRAM:

13:00–14:00 (sala wystawowa Centrum Edukacyjno-Turystycznego, muzealny skansen) – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej "Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 19221984", a następnie muzealnego skansenu, gdzie wyjątkowo zaprezentowane zostaną pojazdy szynowe związane z dawną koleją sochaczewską.

14:0015:00 (muzealny skansen) – przejazd pociągu Retro na odcinku Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy.

15:0015:30 (sala wystawowa Centrum Edukacyjno-Turystycznego) – oficjalne otwarcie nowej makiety kolejowej pn. "Sochaczewska Kolej Dojazdowa".

15:3017:00 (muzealny skansen) – ognisko w skansenie (prowiant we własnym zakresie).

Serdecznie zapraszamy!

Marta Przygoda-Stelmach
Łukasz Popowski
asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

Program "Ferii z wąskotorówką 2019"

 

Informacje dodatkowe
  5
  Oceń
  (2 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (4)

  lunaluna
  0
  Wspaniale byloby mieć kilka makiet w Sochaczewie, takich na wzór wrocławskiego Kolejkowa. Fajna sprawa obserwować poszczególne elementy makiety która żyje.https://youtu.be/j6ssYMa3Jbs (2019-01-25 12:58)
  robbo2krobbo2k
  0
  Makiety robi sie w ustandaryzowanych modułach to umozliwia ich laczenie w dowolne kombinacje. Jak rozumiem zamysłem muzeum jest odwzorowanie kolejki sochaczewskiej wiec wszystko robione jest dedykowane i nie mozna uzyc innych modułów, do tego skala H0e. Zapewne nic nie stoi na przeszkodzie rozbudowa o kolejne moduły tylko wbrew pozorom to sa dziesiatki tysiecy zlotych za takie makiety. Zreszta chyba jest taki plan iz pod istniejace stacje Sochaczew i Wyszogród beda wstawiane moduly srodkowe a makieta bedzie sie rozsuwac (2019-01-25 13:56)
  robbo2krobbo2k
  0
  Ciekawe na ile to marzenia a na ile realne

  Naszym marzeniem jest, żeby w realu pociąg dojeżdżał tam, gdzie na tej makiecie - mówi Joanna Kazimierska, dyrektor Stacji Muzeum. (2019-01-25 14:18)
  robbo2krobbo2k
  0
  Z facebooka autora makiety foto stacji Wyszogród w "realu" . Polecam facebooka autora link w artykule o makiecie super zjawiskowy gosc. (2019-01-25 14:20)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy