Interwencje radnego

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Interwencje radnego Interwencje i pomoc sochaczew
+1

Interwencje radnego, który nie oczekuje odpowiedzi na forum, ale rozwiązania zgłoszonych problemów

Czy ulica Licealna doczeka się wreszcie remontu?
Jej stan jest opłakany (zarówno jezdnia jak i chodniki). Dla poprzednich władz miasta była ona kolejną po ulicach Traugutta i Warszawskiej do ubiegania się o pieniądze ze 'schetynówek'. Obecne władze zamiast na jej remont, złożyły wniosek w 2011 na ul. Kościńskiego. No i klops! A Licealna miała dużo większe szanse, bo komunikuje układ lokalny dróg z drogą wojewódzką. Obecny jej stan w niektórych miejscach stwarza zagrożenie dla pieszych. Róg Licealnej i Wojska Polskiego przed przejściem dla pieszych to tor przeszkód. Trzeba uważać, aby nie skręcić nogi (zdjęcie obok). Zwracałem uwagę na tę zasadzkę dla pieszych jeszcze na początku czerwca, do dzisiaj bez reakcji. No chyba, że władze miasta chcą mieć dowód rzeczowy przed sądem przeciwko Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która za dewastację tej ulicy (do niedawna drogi krajowej) odpowiada. Pod warunkiem jednak, że roszczenia odszkodowawcze miasta jeszcze się nie przeterminowały, a burmistrz nie zrezygnował z niezbędnych starań o ich wyegzekwowanie i deklarowanej wcześniej w tej kwestii pomocy Związku Miast Polskich. Milczenie władz miasta w tym temacie jak i wielu innych, rozpoczętych przez poprzedników, a obecnie nie kontynuowanych, świadczy raczej o indolencji, którą magistrat stara się zamaskować hałaśliwym i zmasowanym PRem, skoncentrowanym na wizjach!

A co z Parkiem Garbolewskiego?
Fontanna w Parku Garbolewskiego w Sochaczewie przysparza dodatkowego uroku temu miejscu. Jest elementem małej architektury oraz dotleniającym wodę stawu, powszechnie akceptowanym zarówno przez spacerowiczów, jak i mieszkające tu ptactwo. Z perspektywy czasu widać, że obawy niektórych radnych w poprzedniej kadencji (przeciwnych instalacji fontanny) o spokój pływających po stawie kaczek były przesadzone. Kaczki pływają bez lęku wokół fontanny, a w okresie nocy kiedy fontanna nie pracuje gnieżdżą się i odpoczywają na jej konstrukcji. Dziwne, że w tak oczywistych i pozytywnych działaniach trzeba było się spierać o ich zasadność. Nieco dalej od fontanny leży zwalony jakiś czas temu do stawu duży konar świadczący o braku zainteresowania tym miejscem (zdjęcie poniżej). Alejki parkowe po ostatniej zimie miejscami wyglądają dramatycznie i bardzo niebezpiecznie dla pieszych. Ławek ubyło. Ogólnie urządzenia w parku są zaniedbane i z żalem obserwuję jak z mojej wcześniejszej troski o to miejsce niewiele zostaje. Jedynie ZGM robi swoje - zieleń jest utrzymana i park sprzątany. Innym, większym problemem parku jest brak konserwacji oświeltlenia. Niektóre lampy już nie świecą, a iluminację frontu Szkoły Muzycznej można zobaczyć, ale już tylko na fotografiach. Ostatnio jedna z lamp parkowych uległa poważnemu uszkodzeniu, oprawa i klosz niebezpiecznie wiszą tylko na przewodzie zasilającym w energię elektryczną i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla spacerujących w pobliżu (zdjęcie poniżej).
Sugeruję pilne zajęcie się powyższymi tematami. Zdaję sobie sprawę, że budżet miasta nie jest z gumy. Może więc zaoszczędzić trochę pieniędzy na częstych imprezach na Pl. Kościuszki i przeznaczyć je na niezbędne naprawy!

Jerzy Żelichowski, radny powiatowy


Z ostatniej chwili: sytuacja stała się bardzo niebezpieczna zarówno dla użytkowników drogi jak i chodnika, gdyż zapadł się kawałek jezdni przy krawężniku. Niezbędna natychmiastowa interwencja służb!!! (zdjęcia z 11.08.2012)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Licznik opieszałości władz miasta bije! Problem został zgłoszony w czerwcu, ponownie poruszony 9 sierpnia. 11 sierpnia dotychczasowa ignorancja doprowadziła do zawalenia się części jezdni w pobliżu podmytej studzienki. Dzisiaj 13 sierpnia miejsce nie zostało zabezpieczone ani też oznakowane. Jeśli 13 nic nikomu się nie stało, to dalej tak ma pozostać?  (2012-08-13 20:52)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Minął kolejny dzień i nic! Jutro święto, więc czekamy do czwartku. Oby bez konsekwencji. (2012-08-14 17:58)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Odnotowuję częściową, pozytywną reakcję na moją interwencję w kwestii oświetlenia parku. Spacerując dzisiaj wieczorem przy funkcjonujących lampach miałem możliwość ocenić jej efekty. Prawdopodobnie naprawy dokonywano w ciągu dnia i stąd występujące jeszcze mankamenty. Jedna z lamp od strony ulicy Piłsudskiego nie świeci. Uzupełniono iluminację Szkoły Muzycznej instalując dwie brakujące lampy, ale niestety świecą one innym światłem (cieplejszym) w porównaniu z trzecią lampą (emitującą zimne światło), co w przypadku iluminacji frontu obiektu zaburza pierwotny efekt. Natomiast skutecznie naprawiono uszkodzoną lampę, likwidując tym samym stwarzane przez nią zagrożenie. (2012-08-14 23:07)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Jest sobota 18 sierpnia, a na Licealnej bez zmian. Tor przeszkód przed przejściem dla pieszych jest nadal czynny i testowany, chociaż najprawdopodobniej ktoś z okolicznych mieszkańców wetknął w wyrwę w jezdni kilka patyków i rozpiął na nich ostrzegawczą folię. Czyżby miejska propaganda nie przekazała informacji o problemie burmistrzowi? A gdzie jest ten troskliwy o swoje najbliższe otoczenie, odpowiedzialny m.in. za drogi wiceburmistrz? (2012-08-18 13:38)
jerzyk2205jerzyk2205
0
20 sierpnia - dziura w jezdni zasypana żwirem, podobnie nierówności chodnika. Najładniej to nie wygląda, ale przynajmniej jest już bezpieczniej. (2012-08-20 17:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy