Karnawałowe warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Karnawałowe warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking Sztuki plastyczne sochaczew
+1

Mimo iż Święta Bożego Narodzenia już za nami, Muzeum Kolei Wąskotorowej spróbuje przedłużyć ten wyjątkowy i magiczny czas. Dlatego też zachęcamy do dalszego korzystania z naszych nowych zajęć pn. Świąteczne warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking i jednocześnie przypominamy, że będą one dostępne w ofercie placówki jedynie do 31 stycznia. Już 263 osoby w trakcie 13 lekcji skorzystały na przełomie 2018 i 2019 roku z tej ciekawej formy spędzenia wolnego czasu. Dzięki opowieści Chrisa Van Allsburga Ekspres polarny, a także warsztatom, podczas których najmłodsi własnoręcznie wykonywali świąteczne karty, można było choć na chwilę przenieść się w magiczny świat kolejowej baśni.

Teraz, ze względu na trwający okres karnawału, postanowiliśmy nieco zmienić charakter niniejszych zajęć i włączyć w nie elementy plastyczne znane z zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Dlatego też obecnie każdy uczestnik w trakcie warsztatowej części lekcji będzie mógł samodzielnie stworzyć wyjątkową kartę noworoczną. Efektownym finałem zajęć będzie zimowe zwiedzanie muzealnego skansenu, gdzie przewodnik zapozna uczestników z najciekawszymi historiami, dotyczącymi naszych zabytkowych pojazdów wąskotorowych.

Przypomnijmy, że scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa scrapbook, oznaczającego album wykonany właśnie taką techniką. Sam wyraz scrap to po prostu skrawek. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poznać tajniki tej sztuki rękodzielniczej tzn. używać specjalistycznych tuszy, pieczątek, dziurkaczy i przekonać się, że w scrapbookingu wszystko zależy od inwencji twórczej artysty. To wyjątkowa zabawa, która ciekawie rozwija wyobraźnię i kreatywność.

Zajęcia adresowane są do przedszkoli oraz klas I – III szkół podstawowych. Cena lekcji muzealnej wynosi 60 zł za grupę do 25 osób oraz koszt ulgowego biletu wstępu do placówki, czyli 6 zł dla każdego uczestnika (dla dzieci do 7 roku życia obowiązuje bilet bezpłatny). W ramach promocji dla szkół z terenu Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego cena zajęć wynosi jedynie 60 zł (za grupę do 25 osób). W celu ich zarezerwowania należy zadzwonić pod numer telefonu (46) 862 59 75, bądź wysłać e-mail na adres centrum@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!

Marta Przygoda-Stelmach
Łukasz Popowski

asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie!

Fot. Marta Przygoda-Stelmach, Łukasz Popowski

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy