Świąteczne warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Świąteczne warsztaty muzealne – kolejowy scrapbooking Sztuki plastyczne sochaczew

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Z tej okazji Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie przygotowało nowe zajęcia dla najmłodszych. Poprzez lekturę świątecznej opowieści Ekspres Polarny autorstwa Chrisa Van Allsburga, a także udział w świątecznych warsztatach, pragniemy wprowadzić uczestników w nastrój Bożego Narodzenia. Dzięki lekcji będzie można nie tylko przenieść się w magiczny świat kolejowej opowieści, ale również własnoręcznie wykonać świąteczne karty metodą scrapbookingu. Na finał zajęć uczestnicy przemieszczą się na muzealny skansen, gdzie przewodnik zapozna ich z najciekawszymi historiami, dotyczącymi naszych zabytkowych pojazdów wąskotorowych.

Scrapbooking to sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa scrapbook, oznaczającego album wykonany właśnie taką techniką. Sam wyraz scrap to po prostu skrawek. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli poznać tajniki tej sztuki rękodzielniczej tzn. używać specjalistycznych tuszy, pieczątek, dziurkaczy i przekonać się, że w scrapbookingu wszystko zależy od inwencji twórczej artysty. To wyjątkowa zabawa, która ciekawie rozwija wyobraźnię i kreatywność. W sam raz na okres okołoświąteczny!

Zajęcia odbywać się będą od 1 grudnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r. Adresowane są do przedszkoli oraz klas I – III szkół podstawowych. Cena lekcji muzealnej wynosi 60 zł za grupę do 25 osób oraz koszt ulgowego biletu wstępu do placówki, czyli 6 zł dla każdego uczestnika lekcji (dla dzieci do 7 roku życia obowiązuje bilet bezpłatny). Dla szkół z terenu Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego cena lekcji wynosi jedynie 60 zł (za grupę do 25 osób). Zajęcia odbywają się w sali dydaktycznej Centrum Edukacyjno-Turystycznego oraz w muzealnym skansenie. W celu zarezerwowania lekcji należy zadzwonić pod numer telefonu (46) 862 59 75, bądź wysłać e-mail na adres centrum@stacjamuzeum.pl.

Zapraszamy!

Ilustracje: Chris Van Allsburg

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy