Koronawirus Sochaczew - informacja o hospitalizowanym pacjencie

/ 10 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Koronawirus Sochaczew - informacja o hospitalizowanym pacjencie  Zdrowie sochaczew

AKTUALNA SYTUACJA W POWIECIE SOCHACZEWSKIM - 


informujemy, że w dniu 27 lutego 2020 roku u pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem hospitalizowanego w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie wykluczono infekcje o tej etiologii.


Jednocześnie utrzymujemy ograniczenie odwiedzin pacjentów w Szpitalu ze względu na rozwijające się zachorowania na infekcje grypopodobne.


Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Sochaczewie


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Koronawirus SARS CoV-2 jest jednym z tematów, których obawia się świat. Możliwość migracji i dostęp do szybkich środków transportu ułatwiają drogę przemieszczaniu wirusów. Czy mamy się czego obawiać?

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w powiecie sochaczewskim informuje o obecnej sytuacji panującej na terenie powiatu sochaczewskiego. Na chwilę obecną nie ma żadnego potwierdzonego przypadku obecności koronawirusa w powiecie sochaczewskim. Uspokajając pytania naszych czytelników. Rzeczywiście pojawił się pacjent, który gorączkował od dwóch tygodni. Przebywa on w sochaczewskim szpitalu w izolacji, a jego stan jest na bieżąco monitorowany. 

Jak udało nam się potwierdzić, pacjent przyjechał z Hiszpanii, z regionu który NIE jest obszarem o utrwalonej transmisji wirusa. 


Pacjent jest w trakcie diagnostyki zakażenia. Szpital przekazał badanie do właściwej jednostki celem definitywnego wykluczenia koronawirusa. 


Na chwilę obecną nie ma żadnych wskazań do niepokoju, a zarówno szpital jak i PSSE Sochaczew monitorują sytuację. Odwiedzający chorych na terenie szpitala musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż ze względów trwających procedur należało zachować szczególne środki ostrożności. 


Każdy kto zaobserwuje u siebie niepokojące objawy, a przebywał na terenie krajów, między innymi Włoch, Chin czy Korei Południowej powinien natychmiast skontaktować z najbliższą Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną. Wszelkie informacje dostępne na stronie psse.sochaczew.waw.pl-komunikaty. 


AKTUALIZACJA:

Ze względów bezpieczeństwa i prewencji Szpital Powiatowy w naszym mieście zamyka możliwość wejścia osób postronnych na teren oddziałów. Jak informuje Szpital Powiatowy w Sochaczewie - Całkowity zakaz odwiedzin pacjentów w oddziałach szpitalnych ze względów epidemiologicznych obowiązuje od 26 lutego 2020 roku do odwołania!


O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco. Aby zachować środki ostrożności należy zapoznać się z wytycznymi PSSE, które dostępne są pod linkiem https://e-sochaczew.pl/n/informacja-glownego/64426.


Foto poglądowe internet.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (10)

Ruch 11 ListopadaRuch 11 Listopada
-1
Epidemia koronawirusa nadciąga. Rząd i sejmowe partie polityczne lekceważą problem –                                   OŚWIADCZENIE Ruchu 11 Listopada:W obliczu bierności rządu RP w reagowaniu na zagrożenie Polski epidemią koronawirusa, czego skandalicznymi przykładami są: organizowanie konferencji międzynarodowych z przedstawicielami Chin w RP oraz utrzymywanie regularnych połączeń na linii Pekin-Warszawa przez chińskie linie, Ruch 11 Listopada wzywa Polaków do oddolnego przygotowania się na nadchodzącą epidemię. W szczególności wzywamy Polaków do zgromadzenia odpowiedniej ilości leków, środków higieny, żywności, wody i opału. Należy też określić sposoby komunikowania się w ramach lokalnych grup solidarności sąsiedzkiej na wypadek, gdy poszczególne miejscowości zostaną objęte blokadą kwarantanny, co obecnie dzieje się we Włoszech.Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania obecnego rządu oraz poprzednich, należy liczyć się z perspektywą pozostawienia obywateli RP samym sobie. Jeśli nie rozwiniemy lokalnych struktur pomocy sąsiedzkiej na najniższym szczeblu oraz nie zgromadzimy na własną rękę odpowiednich zapasów, skutki dla Narodu mogą być opłakane. Uważamy, że obecny czas to ostatni dzwonek na mądre przygotowania. Nie chodzi nam o wzbudzanie paniki, ale o to, by Polacy uświadomili sobie, że socjalistyczna mentalność ufania we wszystkim państwu i temu, że ono rozwiąże problemy i zaopiekuje się nami, może w najbliższych dniach być poddana bardzo surowemu testowi epidemii koronawirusa. Jeśli nie przygotujemy się dobrze zawczasu, za chwilę może być za późno na wdrożenie środków zaradczych. Partie okrągłostołowe zaprzątnięte walką o stołki i kampanią wyborczą nie powiedzą Polakom prawdy, dlatego Ruch 11 Listopada przyjmuje na siebie ten obowiązek wobec Narodu.Ufamy, że nawet jak nadejdzie ciężki kryzys, to Polacy właściwie przygotowani i uleczeni z socjalistycznych, biurokratycznych zabobonów podniosą się, by zbudować państwo na zdrowych fundamentach Prawdy.Tak nam dopomóż Bóg!W imieniu Ruchu 11 ListopadaMichał Fałek, prezes

pastor Paweł Chojecki, wiceprezes

mec. Andrzej Turczyn, wiceprezes (2020-02-26 17:15)
robroyrobroy
0
czy was kuźwa poyebało ???z tym czymś? (2020-02-26 18:35)
GrabiecGrabiec
0
A jeszcze rob pomyśl o New Delhi. (2020-02-26 19:13)
krzysztof-lewandowskikrzysztof-lewandowski
+1
prawdo podobnie jest to uczen z liceum z sochaczewa ktory byl na feriach we wloszech razem z uczniami tej szkoly po powrocie nikt ich nie przebadal po paru dniach chlopak zaczol goraczkowac w szkole klasie kazano isc do domu co jest skadalicznym zachowaniem bo powinni zostac w klasie i czekac na pogotowie i badania po powrocie z wloch nikt ze szkoly nie informowal wladz o powrocie wycieczki wychodzi na to ze zachowanie szefostwa szkoly bylo amatorskie i nie odpowiedzalne mam nadzieje ze to falszywy alarm i mam nadzieje ze to nie prawda bo byl by to dramat dla nas wszystkich (2020-02-26 19:25)
kacperskyykacperskyy
0
no to mamy korone w lodzi. (2020-02-27 11:20)
okooko
0
Ćwiczenia Defender-Europe 2020 coś wam to mówi? Narazie Polska jest bezpieczna.... (2020-02-27 21:21)
okooko
0
Ćwiczenia Defender-Europe 2020 coś wam to mówi? Narazie Polska jest bezpieczna.... (2020-02-27 21:21)
robroyrobroy
0
promują się na tym wirusie wszyscy,do TV nie mozna się dopchać dwóch uczonych idiotów spiera się jak myć ręce !! rozpacz niektórych sięga zenitu-mają 200 milionów i nie mogą ich na razie wydać chorych brak jakoś ! taka mizerna Litwa ma,Biełaruś,nawet na Islandii są , a u nas jakiś niepewny,JEDEN przypadek w Łodzi. a jest interes do zrobienia-maseczki jednorazowe po kilkadziesiąt zł. stoją,kiedy wreszcie rząd odkupi kilka milionów tego cudu od bystrzaków mających je na składzie?-pouczenie::

noś maseczkęjeśli kaszlesz lub kichasz (gdy masz objawy infekcjidróg oddechowych),

jeśli jesteś zdrowy, to powinieneś nosić maseczkę tylko wtedy, gdy opiekujesz się osobą zainfekowaną nowym koronawirusem (lub osobą, u której podejrzewa się takie zakażenie). (2020-02-28 07:58)
robroyrobroy
0
. (2020-02-29 18:18)
wiktor-zietekwiktor-zietek
0
Nie wiedziałem że aż tak zanikło używanie mózgu do myślenia (2020-03-16 16:19)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy