Pomóżmy rodzicom ratować ich kochane dziecko - zbiórka dla Mikołaja

Zdjęcia i foto: Pomóżmy rodzicom ratować ich kochane dziecko - zbiórka dla Mikołaja Interwencje i pomoc sochaczew

W grudniu Mikołaj będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Najlepszym prezentem, jaki mógłby otrzymać, byłaby operacja w klinice w Niemczech - nadzieja na zdrowe i normalne życie. 17 października rozpoczęła się zbiórka pieniędzy, na stronie Fundacji Siepomaga. Dotychczas udało się zebrać ponad 23 tys. zł. Niestety jest to jedynie kropla w morzu potrzeb. 

Pierwsza zbiórka na leczenie Mikołaja odbyła się podczas tegorocznej edycji sochaczewskiego Motoserca. Przypominamy, że chłopiec choruje na trudny do wyleczenia Hiperinsulinizm. W jego trzustce są ogniska zapalne, które produkują zabójcze ilości insuliny. Gdy jej poziom gwałtownie wzrasta, dochodzi do hipoglikemii, która jest niezwykle groźna dla zdrowia i życia. Aby ustabilizować poziom cukru, Mikołaj musi spożywać posiłki co 3 godziny, a co 6 godz. otrzymywać zastrzyki podskórne. Rodzice czuwają przy jego łóżeczku w dzień i w nocy.

- Nie śpimy w dzień, czuwamy w nocy, bo jeśli się spóźnimy z lekiem, jeśli Mikołaj nie przyjmie pokarmu i zaśnie, nie zdołamy go już obudzić! Rodzice często patrzą, jak dziecko śpi, cieszą się z tej błogości i spokoju. My umieramy ze strachu, kiedy nasze dziecko robi się senne, bo jeśli my stracimy czujność, po Mikołaja przyjdzie śpiączka i śmierć.

Pierwsze niepokojące objawy choroby pojawiły się już w drugiej dobie życia chłopca. Mikołaj zaczął popadać w hipoglikemię, a lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. Dopiero po przeprowadzeniu wielu badań odkryto, że cierpi on na Hiperinsulinizm. 

Niestrudzeni rodzice, szukając wszędzie pomocy, w końcu znaleźli klinikę w Niemczech, w której jeden z lekarzy dał im nadzieję na wyleczenie Mikołaja. Operacja, którą miałby przejść, polega na całkowitym usunięciu ognisk wyrzutu insuliny z trzustki. Na świecie są dzieci, które z powodzeniem przeszły takie operacje i dzisiaj są zupełnie zdrowe. Niestety, aby móc zacząć leczenie potrzebne są pieniądze.

Kilka dni temu ruszyła zbiórka na stronie siepomaga.pl, dzięki której Mikołaj będzie miał szansę na normalne życie. Na chwilę obecną do uzbierania pełnej kwoty brakuje jeszcze ponad 306 tys. zł.

 W najbliższym czasie ruszą także licytacje internetowe. Wszystkie osoby, które chciałyby przekazać na ten cel gadżety, karnety, rękodzieła itp., proszone są o kontakt poprzez profil fb: Mikołaj Rokicki - Mały chłopiec i jego wielki hiperinsulinizm.

,,Bardzo  prosimy, pomóżcie nam zawalczyć o lepsze życie dla naszego dziecka. Życia bez igieł, zastrzyków i strachu. Takiego, na które zasługuje każdy maluch w jego wieku."- apelują zrozpaczeni rodzice. 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy