,,Siedem lat nieszczęść"- relacja z Filmowego Jam Session

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: ,,Siedem lat nieszczęść"- relacja z Filmowego Jam Session Film, fotografia sochaczew
+3


W sobotę 23 marca w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się kolejny Filmowy Jam Session. Tym razem wyświetlona została niema komedia zatytułowana ,, Siedem Lat nieszczęść" z towarzyszącą jej muzyką na żywo.


,,Siedem lat nieszczęść" to film z 1921 roku amerykańskiej produkcji w reżyserii i według scenariusza Maxa Lindera, grającego także główną rolę. To historia kawalera Maxa, który tłukąc lustro nakręca spiralę tzw. ,,siedmiu lat pecha". Chcąc się ożenić, ale jednocześnie będąc przesądnym doprowadza do wielu zabawnych sytuacji. Ostatecznie jednak wszystko dobrze się kończy. 


Max Linder to francuski komik, aktor i reżyser. Uważany za pierwszego wybitnego aktora filmowego przez wielu historyków kina. Nazwany przez Charlesa Chaplina ,,jego mistrzem". Postacie które grał były nieco nieudolne, ale jednocześnie pełne elegancji. Młody mężczyzna z wąsikiem, w cylindrze i szykownym ubraniu. Poza filmowo Max Linder dawał recitale na całym świecie m.in w warszawskiej Filharmonii w 1914 roku, gdzie wdał się w romans z polską tancerką. Ostatni film nakręcił w 1924 roku, jednak w obawie, aby nie zapomniano o ojcu jego córka zrealizowała jeszcze jeden- Znowu Max Linder (En compagnie de Max Linder) w 1963 roku.


Gościom oglądającym film tło muzyczne grając na żywo zapewniali:

Marek Chrzan- gitara,

Łukasz Rogowiecki- gitara basowa,

Gamid Ibadullayev- perkusja

oraz Bolewsła Młodawski- klawisze. Przed seansem filmowym odbył się także wernisaż wystawy 5'' Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych. (relacja z wystawy)


M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy