"Terra - różne oblicza"- Relacja z wystawy

/ 32 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Terra - różne oblicza"- Relacja z wystawy Sztuki plastyczne sochaczew
+27

Dzisiaj 27 kwietnia w galerii ZeDeK mieszczącej się w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy ceramiki Mai Ryż i Ewy Boguszewskiej pt. "Terra - różne oblicza".


Maja Ryż podobnie jak Ewa Boguszewska mają zamiłowanie do pracy z gliną. Poznały się w Szkole Ceramiki ,,Ceramiq",  polubiły i postanowiły stworzyć wspólną wystawę.


Ewa Boguszewska zajmuje się ceramiką już od 15 lat. Ukończyła dwuletni kurs rysunku architektonicznego, brała udział w kursach i plenerach malarskich, uczęszczała do Szkoły Ceramiki ,,Ceramiq" w Warszawie. Obecnie uczy się w pracowni rzeźby Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe M.St. Warszawy.


Ziemia to pierwotne medium z którego my tworzymy. Jest to grudka ziemi z której można stworzyć dosłownie wszystko. Niesamowite jest to, że kultura się rozwija, my się zmieniamy, a glina cały czas nas fascynuje. 

Wśród tych prac, mamy prace stworzone techniką odlewania, techniką wałeczków, toczenia na szkle. 

Jak widać grudkę ziemi można przepracowywać w przeróżny sposób, tworząc niesamowite rzeczy.- mówiła Ewa Boguszewska 


Maja Ryż fascynuje się różnorodnością struktur. Tworzy obrazy ceramiczne, kafle, ale również przedmioty codziennego użytku.


Mogą Państwo tu podziwiać formy przestrzenne, które również są sztuką użytkową, ale i płaskie rzeczy, obrazy modułowe, które są moją specjalizacją.

To wspaniałe medium daje mnóstwo możliwości, kreacji i nieskończoność przetwarzań. -podsumowała Maja RyżPo wernisażu wystawy w Klubie Kontrast odbył się koncert zespołu HuRaban. 


Relację z koncertu można przeczytać TUTAJ.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy