W piątek (18.10), kilka minut po godzinie 20:00 grupa kilkudziesięciu policjantów z Wydziału Prewencji sochaczewskiej komendy i posterunków Policji, wyruszyła do patrolowania wytypowanych miejsc na terenie Sochaczewa. Akcja BLOKERS poprzedzona była odprawą służbową i polegała na intensywnym sprawdzeniu miejsc w których może dochodzić do popełniania przestępstw i wykroczeń.
Głównym zadaniem, jakie postawił funkcjonariuszom dowodzący akcją Naczelnik Wydziału Prewencji, podinsp. Grzegorz Radzikowski było sprawdzenie klatek schodowych, piwnic w blokowiskach oraz wytypowanych miejsc gromadzenia się młodzieży zakłócającej ciszę nocną, porządek publiczny i dopuszczającej się działalności zabronionej przez prawo. Policjanci sprawdzili kilkadziesiąt takich miejsc, gdzie legitymowali znajdujące się tam młode osoby, a w przypadkach popełniania przez nich wykroczeń - nakładali mandaty. Po kilku godzinach intensywnych działań w blokach i ich rejonach na ul. Senatorskiej, Staszica, Al. 600-lecia, 1-go Maja, Korczaka czy Fabrycznej zapanowała cisza.
Podczas akcji wylegitymowano ponad 120 osób, sprawdzono legalność kilkunastu telefonów komórkowych. Podczas jednego z takich sprawdzeń, mundurowi ujawnili komórkę, która pochodziła z kradzieży. Wykryto kilkanaście wykroczeń porządkowych i drogowych, których sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Policjanci sporządzali również notatki do wniosku o ukaranie w przypadku odmowy przyjęcia mandatu. Funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę poszukiwaną. Podczas działań zatrzymano na gorącym uczynku 31-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie 7 torebek z marihuaną i 6 porcji amfetaminy. Zmasowane działania prewencyjne, prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych, szczególnie w dni weekendowe odnoszą właściwy skutek i mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa na osiedlach. Dlatego już teraz zapowiadamy dalsze ich kontynuowanie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze