Przez cały miesiąc mieszkańcy Sochaczewa mogą wypowiedzieć się na temat pracy i funkcjonowania swojego urzędu gminy. Przy pomocy specjalnej ankiety grupa badaczy chce odpowiedzieć na kilka najważniejszych pytań, takich jak: czy władze samorządowe informują o swoich planach i działaniach, czy biorą pod uwagę potrzeby mieszkańców i w jaki sposób się z nimi komunikują.
- Z naszych konsultacji wynika, że aby stymulować innowacje i działania sieciowe w samorządach kluczowe jest uczestnictwo przedstawicieli mieszkańców danego terenu - uzasadnia potrzebę przeprowadzenia badań Marta Danielczuk z Fundacji Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
Równolegle z mieszkańcami ankiety oceniające współpracę wypełniać mogą organizacje pozarządowe. Tutaj z kolei ocenie podlega stosowanie jawnych i przejrzystych procedur decyzyjnych oraz wzajemna chęć urzędników i przedstawicieli trzeciego sektora do współdziałania przy rozwiązywaniu lokalnych problemów.
- Celem badania jest rzetelna diagnoza potrzeb i oczekiwań, których realizacja może doprowadzić do zwiększenia aktywności na linii samorząd-organizacje społeczne mieszkańcy. Poprzez wypełnienie ankiety zainteresowane osoby i organizacje mogą zaangażować się w poprawę standardów współpracy - tłumaczy dr Witold Klaus, Prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej.
Fundacja i Stowarzyszenie w partnerstwie z miastem Sochaczew prowadzą finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego projekt pt. Dobre rządzenie. Jego celem jest wypełnienie luki informacyjnej między organizacjami społecznymi a administracją publiczną i przyczynienie się do polepszenia zasad współpracy.
Ankiety dotyczące pracy urzędu miasta Sochaczew wypełnić można tutaj:
http://interwencjaprawna.pl/ankieta/dla-mieszkancow?samorzad=sochaczew
http://interwencjaprawna.pl/ankieta/dla-ngo?samorzad=sochaczew
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze