Reklama

Cegły wrócą na swoje miejsce

Urząd Miasta w Sochaczewie
02/04/2014 07:00

W czwartek, 13 marca, w sochaczewskim ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone wzgórzu zamkowemu, a dokładnie odspojeniu wierzchniej warstwy cegieł na części nowo wymurowanych murów. Wzięli w nim udział reprezentanci Urzędu Miasta, projektant rewitalizacji zamku, inspektorzy nadzoru budowalnego i konserwatorskiego, reprezentanci firmy Skanska.

Celem spotkania było omówienie sytuacji powstałej na wzgórzu zamkowym po zakończeniu prac wzmacniających, rewitalizacyjnych i zabezpieczających, a także ustalenie dalszych działań zmierzających do naprawy powstałych uszkodzeń.

Reklama

Ustalono, że w ciągu dwóch tygodni projektant rewitalizacji zamku opracuje sposób naprawy murów, a inspektor nadzoru konserwatorskiego uzgodni tę technologię z Mazowieckim Konserwatorem Zabytków oddział w Płocku. Jeśli nie będzie uwag, z technologią i sposobem naprawy ubytków zapozna się firma Skanska, która gdy nie zgłosi uwag - niezwłocznie przystąpi do prac naprawczych. Oczywiście nie wejdzie na zamek w czasie mrozu, musi poczekać na pewną pogodę. Wszystkie prace Skanska wykona w ramach gwarancji.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości