Inauguracyjny koncert kolejny raz udowodnił, że lubimy klasykę, ale też nowoczesne formy wyrazu artystycznego, a kultura z tzw. wyższej półki znajduje w naszym mieście swych odbiorców. 12 marca w hotelu Chopin ruszyła druga edycja Sochaczewskich Spotkań z Chopinem, a z inauguracyjnym koncertem wystąpił MAREK BAŁATA CHOPIN QUINTET w składzie - Marek Bałata (vocal), Marek Markowski, Stan Michalak, Szymon Kamykowski, Bartek Staromiejski - wykonujący jazzowe transkrypcje utworów i pieśni Fryderyka Chopina.
W 2014 roku miasto i partnerzy projektu zaplanowali cztery koncerty w marcu, maju, wrześniu i listopadzie wszystkie oczywiście bezpłatne, otwarte dla publiczności.
21 maja ponownie do Sochaczewa przyjedzie ORKIESTRA AKUD SONJA MARINKOWIĆ z Nowego Sadu w Serbii
24 września wystąpi ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO
12 listopada specjalny koncert patriotyczny pt. Była w tym Polska od zenitu wszechdokładności dziejów zaprezentuje Chór i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.
Cykl SOCHACZEWSKIE SPOTKANIA Z CHOPINEM organizują: Urząd Miejski w Sochaczewie, hotel CHOPIN oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Sochaczewie. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli dr Artur Szklener dyr. Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze