Od trzech lat ratusz i warszawskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prowadzą cykliczną akcję, w ramach której każdy dorosły i zdrowy sochaczewianin może honorowo oddać 460 ml najcenniejszego leku na świecie. Dziś znowu odwiedzi nas ambulans na kołach.
Mobilny gabinet przyjeżdża do Sochaczewa zawsze w pierwszą i trzecią środę miesiąca chyba, że danego dnia w kalendarzu pojawi się tzw. czerwona kartka. Na honorowych dawców czeka 5 marca, na placu Kościuszki, od 9.00 do 13.00.
Wystarczy zabrać z domu dowód osobisty, przyjść na plac, na miejscu wypełnić ankietę i spotkać się lekarzem przeprowadzającym wywiad zdrowotny. Jeśli nie ma przeciwwskazań, dawca siada w fotelu, a personel medyczny pobiera od niego ok. 460 ml krwi.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze