Sochaczew trafił na drugą pozycję listy rankingowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji dotyczącej dofinansowania projektu e-Klient. Dzięki niemu mamy szansę na rozwój administracji elektronicznej w naszym mieście.
Wartość przedsięwzięcia to blisko 1,5 mln zł. To kolejne środki zewnętrzne, po które sięgnął Sochaczew. Przypomnijmy, że w ostatnich latach m. in. dwukrotnie udało się pozyskać pieniądze na komputery i dostęp do Internetu dla najuboższych, z kolei w sochaczewskich szkołach organizowane są bezpłatne zajęcia dodatkowe. Trwa również projekt skierowany do sektora organizacji pozarządowych.
- Jeżeli chodzi o e-Klienta naszymi partnerami są miasto i powiat Żyrardów oraz gminy Kampinos i Nowa Sucha. To że dostaniemy pieniądze jest już pewne. Oczekujemy na podpisanie umowy o dofinansowanie. Dlatego też nie chcę wyprzedzać faktów i wchodzić w jego szczegóły. Na to wszystko przyjdzie jeszcze czas - powiedział nam kierownik referatu projektów społecznych UM Daniel Jarosz.
Jak ustaliliśmy, e-Klient na ruszyć w najbliższych tygodniach. W ratuszu trwają już działania dotyczące jego wdrożenia. (ap)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze