Polska artystka, pochodzenia greckiego od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, że bilety-cegiełki rozeszły się jak świeże bułeczki. 11 września o godzinie 18:00 Eleni z zespołem wystąpiła na koncercie charytatywnym, z którego dochód przekazany został na rzecz Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.
Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Alzheimera. Sala w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Żeromskiego 8 wypełniła się po same brzegi. Przed koncertem wiele osób z sentymentem wspominało lata młodości, w których królowały hity Eleni. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekały słodycze, ufundowane przez Mars Polska.
Krystyna Mikołajczyk - prezes fundacji powitała zgromadzoną widownię, a następnie uczczono minutą ciszy śp. Tadeusza Wrzesińskiego, przyjaciela fundacji. Swoje wystąpienie Krystyna Mikołajczyk rozpoczęła od przeprosin skierowanych do wszystkich, którzy w ubiegłym roku zadeklarowali 1 proc. podatku na rzecz fundacji, a później byli wzywani do Urzędu Skarbowego, aby poprawić PIT. Z powodów formalnych fundacja została ukarana i nie pozwolono korzystać jej z 1 proc. Na szczęście w tym roku wszystkie osoby, które chcą pomóc chorym i ich rodzinom będą mogły to zaznaczyć, wypełniając PIT.
Krystyna Mikołajczyk przedstawiła ostatnie 10 lat działalności fundacji. Postępy w budowie domu zgromadzeni mogli śledzić na prezentacji multimedialnej. - Ośrodek jest gotowy, są już sprzęty do terapii zajęciowej. Dostałam 20 tysięcy dotacji bezzwrotnej od PZU Życie Warszawa. Pozwoliło to wyposażyć wszystkie pokoje i sale, łącznie z gabinetem lekarskim - mówiła prezes fundacji. Zachęciła także miłośników sportu do licytacji koszulki piłkarskiej, przekazanej przez Grzegorza Latę, prezesa PZPN. Po podziękowaniach dla darczyńców, przyjaciół i wolontariuszy nadszedł czas na koncert Eleni.
Rozpoczynając występ, artystka nazwała utwory, które będzie wykonywała bukietem, dla tych którzy przychodząc pomogli fundacji. Publiczność żywiołowo reagowała na to, co działo się na scenie. Widzowie kołysali się w rytm piosenek, klaskali i nucili razem z wokalistką. Widać było, że sochaczewianie mają doskonale opanowany repertuar Eleni. ,,Każdy coś z Odysa ma, każdy wierzy tak, jak ja, że na jawie i we śnie nie zgubimy się we mgle, śpiewała publiczność. Kochamy panią- krzyknął spontanicznie ktoś z widowni. Największe brawa i aplauz na stojąco Eleni otrzymała po przejmującym wykonaniu ,,Ave Maria. Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach wielu osób. Piosenkarka oczywiście musiała zaśpiewać na bis, a po koncercie jeszcze długo podpisywała płyty i cierpliwie pozowała do zdjęć z fanami.
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć Fundację Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, mogą wziąć udział w aukcji, jaka odbędzie się w niedzielę 23 września na antenie radia Fama.
Justyna Bojarowska
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze