Reklama

Fajerwerki w Sochaczewie - może być problem z zabawą na zewnątrz

30/12/2020 10:09

Coraz więcej stoisk pojawia się przy sochaczewskich marketach oraz rynku. Możemy wybierać spośród szerokiej gamy produktów piro. Sporo stoisk będzie otwartych nawet do godziny 19.00 w sylwestra.

 

Sochaczewskie ulice wypełniają się stoiskami z fajerwerkami. Znajdziemy je nie tylko w każdym z marketów, ale także na parkingach galerii i oczywiście na sochaczewskim rynku przy ulicy Pokoju. Niektórzy handlują przy mniejszych sklepach. Wybór jest duży. Nie ma także zakazu strzelania, choć premier podczas jednego ze swoich wystąpień apelował o brak takich atrakcji podczas sylwestra jak strzelanie fajerwerkami. 

Reklama

 

To jednak nie koniec sugestii dla chętnych do strzelania. Oprócz braku organizacji wszelkich imprez na terenie miasta dochodzi również zakaz wyjść bez wyraźnej potrzeby. Takim wyjściem może okazać się pójście na osiedlowy skwerek, aby strzelać fajerwerkami. Funkcjonariusze mogą uznać to za zgromadzenie, bądź wyjście bez życiowej potrzeby. Skutkiem może być wystawienie mandatu. Dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych to kiepska wiadomość, a strzelania z balkonów zdecydowanie nie polecamy. 

 

W lepszej sytuacji będą właściciele domów jednorodzinnych z ogródkami. Ci, będą na swoim terenie i jeśli względy bezpieczeństwa na to pozwolą będą mogli użyć fajerwerków. 

Reklama

 

Pozostaje jednak pytanie czy wzgląd na zwierzaki, które często w sylwestra przeżywają koszmar wybuchów i często ponoszą konsekwencje ludzkich zabaw. Podsumowując zdecydowanego zakazu strzelania fajerwerkami oraz petardami nie ma, ale nie do końca jasne przepisy mogą wprowadzać mnogość interpretacji. 

 

Przypominamy, że sylwester w Sochaczewie 2018/2019 odbył się z pokazem laserowym, jednak sochaczewianie zdecydowanie poparli formę fajerwerków, które wybuchały nawet bardzo blisko tłumu. Sochaczewska policja apeluje:

Reklama

Petardy, rakiety, pochodnie, rzymskie ognie są nieodłącznymi elementami sylwestrowej zabawy. Pamiętajmy aby kupować je w sposób przemyślany, zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku!

 

Co sądzicie o strzelaniu fajerwerkami i czy w tym roku kupujecie materiały pirotechniczne?

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    www - niezalogowany 2020-12-30 17:02:55

    Sam kupie kilka achtungow. Niech psy sąsiadów tez maja coś z życia. W końcu cały rok musze słuchać ich jazgotu. Także teraz zmiana roli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Twój Wróg - niezalogowany 2020-12-30 17:51:19

    Czyli kawał ch..a z ciebie

    • Zgłoś wpis
  • figofago - niezalogowany 2020-12-30 18:31:23

    Twój wróg-zemsta jest rozkoszą bogów

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości