Zmiana organizacji ruchu zatwierdzona, wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zgodziły się na czasowe zamknięcie fragmentu ul. 1 Maja. Dziś ok. 15.00 ekipy budowalne rozpoczęły montaż znaków zmieniających zasady ruchu kołowego w okolicy placu Armii Ludowej. Utrudnienia w tym rejonie, związane z kompleksową przebudową placu oraz ulic Wąskiej, Reymonta, Armii Ludowej i 1 Maja, potrwają nie dłużej niż do końca maja.
Jak zmieniła się organizacja ruchu?
Bariery zamykające ruch stanęły na wlocie ul. 1 Maja od strony Warszawskiej, na ul. Wąskiej przy kramnicach, na środku skrzyżowania Reymonta i 1 Maja (obok ZUS i poczty).
Ulica Reymonta na całej długości jest dostępna dla kierowców i pieszych. By nie tamować ruchu pojazdów, przy budynku ZUS-u ustawiono zakaz zatrzymywania.
Z Warszawskiej nie skręcimy w ulicę 1 Maja, zakazują tego znaki i specjalne bariery.
Z ulicy 1 maja, jadąc do strony sądu i Urzędu Miasta, można skręcić tylko w prawo, w ulicę Reymonta.
Z ulicy Traugutta bez przeszkód skręcimy w Reymonta, która już utwardzona asfaltem jest dostępna dla ruchu kołowego i pieszego. Jednak uwaga na jej końcu, przy Banku Spółdzielczym ulica została zwężona do jednego pasa ruchu, stąd i ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Z ulicy Traugutta bez przeszkód skręcimy w Wąską, jednak na czas prac budowlanych stanie się ona ślepa. Na Wąskiej można zaparkować, zrobić zakupy, załatwić sprawy w urzędach i bankach, jednak wyjechać trzeba ulicą Plac Armii Ludowej (obok Eurostempla) i dalej Reymonta.
Przez cały okres robót klienci będą mieć dostęp do banku PKO S.A., zarówno do wejścia głównego, jak i bankomatu. Takie zalecenie otrzymał wykonawca robót.
Pamiętajmy, by patrzeć na znaki, nie jeździć na pamięć!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze