Z kolejnej imprezy mistrzowskiej Daniel Chądzyński wrócił z medalem. Tym razem w St. Johann (Tirol, Austria) wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Masters 1 (30-39 lat).
W tym roku trasa liczyła 112 kilometrów i składała się z trzech pętli oraz dojazdu do niej. Nie była ona łatwa gdyż na każdej pętli znajdowały się dwa podjazdy. Pierwszy z nich mógł załamać nawet najwytrwalszych górali gdyż w pewnym miejscu miał nachylenie 15%. Do decydującej rozgrywki doszło około czterdziestu kilometrów przed metą. Wtedy uformowała się czołówka, która odjechała od peletonu. Na ostatnich pięciu kilometrach więcej było kolarskich szachów niż ścigania. Danielo wiedząc o tym, że jest trochę wolniejszy na finiszu od rywali zaatakował 350 metrów przed linią mety. Gnał co sił przed siebie i na kresce był trzeci. Minimalnie wyprzedzili go Czech oraz Włoch. Po wyścigu Daniel Chądzyński był zadowolony z zajętego miejsca. Obecnie nasz kolarz przygotowuje się do kolejnej imprezy mistrzowskiej, która odbędzie się pod koniec września we Włoszech.
(et)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze