Po ustawie śmieciowej, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska z dnia 1.04.2013, wchodzi w życie ustawa leśna, a wraz z nią karta grzybiarza, wzorowana na karcie wędkarskiej.
Co prawda do sezonu grzybowego jeszcze daleko, ale już teraz, bez tej karty nie będzie można wchodzić do lasu, przebywać w nim, biwakować, a nie daj Boże zbierać grzyby czy chrust.
Od tej pory każdy przyłapany w lesie bez tej karty będzie traktowany jak osobnik zanieczyszczający środowisko i karany mandatem w wysokości 200 zł, zamiennym na areszt 20 dni. Wszelkie śmieci, jakie znajdą się na poszyciu leśnym, będą jemu przypisane z obowiązkiem sprzątnięcia na własny koszt. Dość tej samowoli obywatelskiej, w której można było iść do lasu, żeby się wykrzyczeć i straszyć zwierzynę. Teraz w lesie zapanuje ład, porządek, a ci którzy weszli, będą znali przepisy i je stosowali.
FAN
Więcej czytaj w Tygodniku Ziemia Sochaczewska(1.04.2014)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze