Reklama

Maciej Brażuk - nowy trener RC Orkan

14/01/2020 12:38

Maciej Brażuk powołany przez Zarząd RC Orkan na nowego trenera drużyny. Pełniący do tej pory funkcję trenera Michaił Czaczuła wrócił do Gruzji w sprawach osobistych. 


Jak informuje portal miejski nowym trenerem RC Rugby został wieloletni zawodnik, manger oraz kapitan Maciej Brażuk. Już siódmego marca odbędzie się pierwszy mecz podczas, którego drużyna wystąpi z nowym trenerem. Maciej Brażuk jest związany z rugby od bardzo wielu lat w tym jako kapitan reprezentacji. Pracę z zespołem rozpoczął już jesienią, gdzie zastępował dotychczasowego trenera Michaiła Czachułę, który wrócił do swojego kraju. 

Reklama


Jak informuje Mieczysław Głuchowski, prezes RC Orkan, wybór Maciej Brażuka na trenera drużyny to dobre rozwiązanie. Jest związany klubem, zawodnicy współpracują z nim, a jego doświadczenie zawodowe ligowe oraz reprezentacyjne może przysłużyć się drużynie. 


Sochaczewski klub nadal pozostaje w fazie odbudowy, ma za sobą wygrane, ale także porażki, które jak mówią tylko wzmacniają drużynę i powodują chęć walki o więcej, a medal mistrzostw Polski seniorów jest celem.  


- Po rundzie jesiennej jesteśmy na siódmym miejscu, ale trzeba na ten wynik spojrzeć przez pryzmat tego, co dzieje się w polskim rugby. Liga bardzo się wyrównała. Do tradycyjnie mocnych ekip z Łodzi, Sopotu i Siedlec dołączyły kolejne. Już nie tylko my mamy ambicje wdarcia się do czołówki, podobne cele ma Skra, Juvenia, siły odzyskuje. Cel na wiosnę jest jeden: w każdym meczu grać o zwycięstwo, zdobywać kolejne doświadczenia, wprowadzać do drużyny naszą młodzież, którą wciąż szkolimy najlepiej w Polsce. A wynik przyjdzie. Teraz najważniejsze, by się do tego sezonu dobrze przygotować  - mówi Maciej Brażuk.

Reklama



Drużyna trenuje, praca wielu ludzi związanych z sochaczewskim rygby również zasługuje na uznanie, w tym dyrektor kluby Karina Karlicka, trenerzy Maciej Misiak, Tomasz Malesa, Jakub Seklecki, Tomasz Gasik, Marcin Duplicki, Mateusz Pawłowski, a to tylko niektóre z ogromnej grupy osób, która wspiera na co dzień klub. Miejmy nadzieję, że praca oraz zaangażowanie będą owocowały w najbliższym sezonie. 


Źródło UM Sochaczew.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zabczynski227 2020-01-20 18:51:22

    Bardzo trafnie , a najgorsze jest to ,że prezesem tych koleżenskich zwiazkow jest człowiek ktory nigdy nic wspólnego nie miał ze sportem . chyba , że lezenie pod płotem w stanie upojenia w kozłowie i turystyka w bieszczadach też nie jest mu obca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kacperskyy 2020-01-20 07:52:06

    linu to że walę w rugby nie znaczy, że "walę" w tych na samym dole. to jaka jest druzyna zalezy od tych na gorze a to jaki jest tego poziom to wszyscy widzimy. do tego niesprawiedliwe dofinansowania - po prostu to dziadostwo nie zarzadzanie. a pan brazuk moze okaze sie lepszym trenerem niz managerem... zobaczymy.

    zabiegów juz bylo duzo, zmiany dofinansowania, zasilenia i co to dało? nic... wiec ten sezon pokaze moze przewrotnie... to ja sie myle, moze z trenerami jest wszystko w porzadku a nie ma po prostu budulca jakim sa zawodnicy...  jedno na razie jest pewne.. szału nie ma i nie powinno byc kasy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    linu 2020-01-19 12:35:37

    @zabczynski227, ale ja niczego nie negowałem i cię nie oceniałem. :d

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama