Podczas ostatniej sesji przyrzeczenie złożyła nowa radna Zofia Łempicka. Bardzo merytoryczne obrady przebiegły wyjątkowo sprawnie. Wiele podjętych uchwał przełoży się na codzienne funkcjonowanie sochaczewskich rodzin.
Zofia Łempicka zastąpiła w radzie Urszulę Kossakowską. Przypomnijmy, że ta straciła mandat po skazaniu jej prawomocnym wyrokiem za podrobienie podpisu zmarłego sąsiada. Zanim do tego doszło, Urszula Kossakowska skorzystała z wszelkich możliwych środków odwoławczych. Ostatecznie, Naczelny Sąd Administracyjny, wyrokiem z 26 lutego tego roku, oddalił jej skargę kasacyjną. Zofia Łempicka dołączyła do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Reprezentować będzie dzielnicę Boryszew.
Rada jednogłośnie zdecydowała się udzielić pomocy rzeczowej dla województwa mazowieckiego. Dokładnie chodzi o bardzo oczekiwaną przez tamtejszych mieszkańców budowę chodnika w pasie drogi wojewódzkiej ul. Żyrardowskiej.
- Projekt budowlany obejmuje również wykonanie zjazdów do poszczególnych posesji - mówił wiceburmistrz Stanisław Wachowski. - Pieniądze przeznaczone na budowę chodnika w ubiegłorocznym budżecie nie pozwoliły na zrealizowanie zadania w całości. Odstąpiono wtedy od budowy zjazdów. Teraz ich wykonanie jest możliwe.
Radni dokonali również szeregu zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta. Dotyczyły one m. in. realizacji programów finansowanych ze środków zewnętrznych, jak E-Klient czy wsparcie funkcjonowania sochaczewskiej straży pożarnej.
Więcej w kolejnej "Ziemi Sochaczewskiej" (8.04.)
Agnieszka Poryszewska
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze