Maj w pełni, czas na kolejną czwartkową rozmowę, dzisiaj gościem Sebastiana Wasilewskiego jest dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą - Paweł Rozdżestwieński. Kim jest Paweł, wiadomo, dyrektor muzeum, ale ponadto redaktor naczelny portalu dobroni.pl, fascynat historii walk zarówno w I jak i II wojnie światowej oraz dziejów miasta i wzajemnego przeplatania się tych wydarzeń na sochaczewskiej ziemi. Porozmawiamy też, o tym jak radzi sobie placówka w czasach pandemii, co nowego znajdziemy w muzeum, ale także o rekonstrukcjach wojskowych i jak Paweł podreperował sobie domowy budżet dzięki X muzie.
Dziękujemy Pawłowi Rozdżestwieńskiemu za rozmowę w muzeum, a chętnych zapraszamy na stronę muzeumsochaczew.pl. Aha, nie zapomnijcie też o nas esochaczew.pl.
Zdjęcia i montaż: Wiktor Wachowski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
,,fascynat historii walk w 1914 i 1915 roku, kampanii w Polsce w roku 1939 i dziejów miasta oraz wzajemnego przeplatania się tych wydarzeń na sochaczewskiej ziemi'' -tu sie nasuwa pytanie ,tzn że w 1916.1917,1918, 1920,1940-44-45, żadnych konfliktów zbrojnych nie było i panował pokój ,ład i porządek ,i nie warto sie interesować co sie działo, oj wąski zakres zainteresowań ,,dyrektorze'' .P Wojewoda jest bardziej kompetentny.
Faktycznie błąd, już zmieniamy opis, Pawła przepraszamy i dziękujemy za zwrócenie uwagi
Dzięki za uwagę, zakres działalności muzeum jest oczywiście dużo większy, zapraszam do odwiedzenia.
NIEWIARYGODNY jest on dla mnie....oj nie ale. ....ok !
Niewiarygodny jest on dla mnie.... oj nie...!!
jakie możliwości takie zainteresowania.
A jak się mają te,, oszczędności " w stosunku do zatrudnionia w muzeum pełnomocnika ds połączenia muzeów? Bo podobnie taki etat powołano i czemu on ma służyć?
Kto to jest ten pełnomocnik i po co powołany?
To muzeum to jest prywatny folwark. Wszyscy zatrudnieni dobrzy koledzy.
Jaki wygląd na zdjęciu taki dyrektor. Wielka kompromitacja. Może ten wybitny dyrektor niech napisze w ilu radach nadzorczych bierze za nic kasę i kto mu to załatwił. Wielu nierobów tam zatrudnionych nic nie robiących. Prywatny folwark. No i te "tłumy" zwiedzających. Może ktoś łaskawie napisze ile utrzymanie tego pustostanu kosztuje. Przenieść to do którejś szkoły i potraktować jako wystawę.
Tam tylko wiatr hula....a dyrektor pieniądze przytula...!!
Chciałbym być piękniejszy, ale nastęnym etapem piękności byłaby tylko zupa pomidorowa. Byłbym wtedy najpięknieszy i do tego wszyscy by mnie lubili:-)
Proszę o odpowiedź co to za etat pełnomocnika ds połączenia muzeum, kto nim jest oraz do czego ma dążyć?
Niecały miesiąc temu oglądałem na eSochaczew wywiad z ludźmi z Otwartego Sochaczewa, który przeprowadziła Wasza dziennikarka i rozmawiali dosłownie o tym samych tematach: Baszta tatarska, Żydzi, itp. Trochę to dziwne. Jako dziennikarze chyba powinniście dogadywać tematy rozmów, dublowanie materiałów nie wygląda zbyt profesjonalnie. Po obejrzeniu materiału mam wrażenie, że gość boi się o swoją posadę i musi jak najwięcej dziobać burmistrzowi, aby się utrzymać.
Panie Zupa Pomidorowa, można prosić o odpowiedź co to za pełnomocnika Pan powołał?
Ile kosztuje utrzymanie tego sochaczewskiego.skansenu....czy bilety pomniejszają koszty związane z istnieniem muzeum....ile budżet dokłada do funkcjonowania ???Budynek...teren przyległy...pensje tych co przebywają w. Budynku...dyrektorów..kustoszy...itp...to chyba znaczące kwoty!!
Zapraszam zainteresowanych dziś na noc muzeum, warto się spotkać i porozmawiać. Dziś już można bez maseczek:-)
Do tego nie znają przepisów. Bez maseczek ale nie w pomieszczeniach zamkniętych czyli w waszym pustostanie maski obowiązkowo. Uważajcie na tłumy, bo może być tylko 50%. Zabiegajcie o dodatek covidowy za waszą ciężką pracę.
Zapraszamy na spotkanie, oczywiście - jak to napisano na plakatach po 16.00 już w skansenie.
A będzie można porozmawiać z tym pełnomocnikiem?
,,fascynat historii walk w 1914 i 1915 roku, kampanii w Polsce w roku 1939 i dziejów miasta oraz wzajemnego przeplatania się tych wydarzeń na sochaczewskiej ziemi'' -tu sie nasuwa pytanie ,tzn że w 1916.1917,1918, 1920,1940-44-45, żadnych konfliktów zbrojnych nie było i panował pokój ,ład i porządek ,i nie warto sie interesować co sie działo, oj wąski zakres zainteresowań ,,dyrektorze'' .P Wojewoda jest bardziej kompetentny.
Faktycznie błąd, już zmieniamy opis, Pawła przepraszamy i dziękujemy za zwrócenie uwagi
Dzięki za uwagę, zakres działalności muzeum jest oczywiście dużo większy, zapraszam do odwiedzenia.