Wczoraj w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie, punktualnie o godzinie 18:00 rozpoczęła się Msza Święta z okazji Diecezjalnego Święta Policji. Podczas uroczystości obecny był I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Korczak, przedstawiciele łódzkiej Policji oraz komendanci powiatowi garnizonu mazowieckiego.
Swoją obecnością zaszczycił wszystkich zebranych Biskup Diecezji Łowickiej - JE. ks. Andrzej Franciszek Dziuba, który modlił się w intencji policjantów, ich rodzin oraz pracowników cywilnych. W swym kazaniu wielokrotnie podkreślał, że służba w Policji nie jest zwykłą pracą, ponieważ policjanci ślubowali m.in. strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Modlił się o to, by funkcjonariusze podejmujący interwencje, zawsze wykonywali swoje obowiązki z zapałem i ogromnym zaangażowaniem, jak w pierwszym dniu służby. Podkreślił, że ludzie bardzo często w pierwszej kolejności zgłaszają się ze swoim problemem do Policji. Biskup życzył sukcesów i wytrwałości w wykonywaniu obowiązków. Na mszy obecni byli także policjanci z Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji i Kompanii Honorowej Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka.
(KPP Sochaczew)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze