Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Sochaczewie odbył się X Jubileuszowy Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Sportowych O Puchar Wiosny dla klas I-III. Organizatorzy gościli w swojej placówce około 200 uczniów z czterech sochaczewskich podstawówek, którzy z wielkim zaangażowaniem walczyli o cenne punkty klasyfikacji generalnej, medale, puchary i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Burmistrza Miasta Sochaczew.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Marek Fergiński, a całej rywalizacji przyglądała się również Przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Gonta.
Turniej składał się z kilkunastu konkurencji między innymi: biegi rzędów, slalomy i kozłowanie piłkami, skoki przez ławeczkę.
Zwycięzcami tak jak w roku ubiegłym okazali się uczniowie SP nr 4 zdobywając 82 punkty i tu słowa uznania należą się pierwszoklasistom, którzy w swojej kategorii wiekowej byli bezkonkurencyjni. Miejsce drugie należało do uczniów SP 3, którzy w bardzo efektowny sposób, w ostatnich kilku konkurencjach odrobili straty i o włos otarli się o złoty medal (80 pkt). Zawodnicy z SP nr 7 wywalczyli brązowy medal uzyskując 67 punktów, zaś uczniowie z SP 2 uplasowali się na miejscu IV z 59 punktami.
Celem turnieju było upowszechnianie wśród dzieci sportu, porównanie swojej sprawności fizycznej z rówieśnikami z innych szkół w oparciu o zasadę fair play, jak również integracja środowisk szkolnych.
Inicjatorem imprezy był dr Jan Chłopecki, a jej koordynatorem Pani Marzanna Popłowska nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3.
Więcej zdjeć na: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze