Reklama

SOKOŁOWIANIE i ich Wielkanoc na Podlasiu

Urząd Miasta w Sochaczewie
13/04/2014 07:00

To był wyjątkowy wieczór, bo i okoliczności spotkania były niecodzienne. W ten szczególny czas przygotowań do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, w MOK w Boryszewie już po raz trzeci odbył się koncert pod hasłem Wielkanoc na Ludowo.

Tym razem burmistrz zaprosił do Sochaczewa zespół pieśni i tańca z Sokołowa Podlaskiego. W MOK wystąpiło aż 50 uzdolnionych artystów.

SOKOŁOWIANIE przedstawili dziś widowisko obrzędowe Wielkanoc na Podlasiu, a ich występowi, na który złożyły się tańce, przyśpiewki i tradycje wielkanocne prosto z Podlasia, towarzyszył kiermasz rękodzieła artystycznego. Były wiklinowe koszyczki, palmy, świąteczne ozdoby, serwetki, baranki, warsztaty rękodzieła i pokaz garncarski. 

Reklama

Zespół śpiewał i tańczył w rytm muzyki granej przez kapelę w składzie: Kazimierz Soszka akordeon, Edward Sobieszczuk skrzypce, Jan Rosochacki bębenek, Przemysław Nurzyński akordeon.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości