Reklama

Spotkanie z Mariuszem Kamińskim

Urząd Miasta w Sochaczewie
02/04/2014 07:00

W minioną niedzielę, 23 lutego 2014 r. w Sochaczewie gościł Mariusz Kamiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, założyciel i pierwszy szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.  Spotkanie odbyło się w Ostoi św. Dominika przy parafii św. Wawrzyńca. Organizatorem spotkania był Maciej Małecki, poseł na Sejm RP.

Mariusz Kamiński jest związany z ziemią sochaczewską. Pochodzi z Rybna, a w Sochaczewie uczęszczał do liceum im. F. Chopina. Już jako licealista prowadził akcje antykomunistyczne. Regularnie był inwigilowany i nękany przez komunistyczną bezpiekę. Za działalność antykomunistyczną był aresztowany i skazany na poprawczak. Usunięto go także z sochaczewskiego liceum. Działał w tajnym zarządzie NSZ na Uniwersytecie Warszawskim. Był współtwórcą Fundacji Pamiętamy, działającej na rzecz upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. W 1993 zakładał, a następnie przewodniczył stowarzyszeniu Liga Republikańska. W 2006 r. zorganizował Centralne Biuro Antykorupcyjne, którego pracami kierował do 2009 r.

Reklama

 

Przedstawiamy relację fotograficzną ze spotkania.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości