W minioną niedzielę, 23 lutego 2014 r. w Sochaczewie gościł Mariusz Kamiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, założyciel i pierwszy szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Spotkanie odbyło się w Ostoi św. Dominika przy parafii św. Wawrzyńca. Organizatorem spotkania był Maciej Małecki, poseł na Sejm RP.
Mariusz Kamiński jest związany z ziemią sochaczewską. Pochodzi z Rybna, a w Sochaczewie uczęszczał do liceum im. F. Chopina. Już jako licealista prowadził akcje antykomunistyczne. Regularnie był inwigilowany i nękany przez komunistyczną bezpiekę. Za działalność antykomunistyczną był aresztowany i skazany na poprawczak. Usunięto go także z sochaczewskiego liceum. Działał w tajnym zarządzie NSZ na Uniwersytecie Warszawskim. Był współtwórcą Fundacji Pamiętamy, działającej na rzecz upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych. W 1993 zakładał, a następnie przewodniczył stowarzyszeniu Liga Republikańska. W 2006 r. zorganizował Centralne Biuro Antykorupcyjne, którego pracami kierował do 2009 r.
Przedstawiamy relację fotograficzną ze spotkania.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze