Dziś odbędzie się uroczyste otwarcie nowego, Integracyjnego Żłobka Miejskiego, zbudowanego od podstaw przy ul. Hanki Sawickiej. Na tę inwestycję burmistrz pozyskał ponad 2 mln zł dofinansowania z rządowego programu MALUCH.
Od stycznia każde dziecko w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia, które oczekiwało na miejsce w żłobku (stary mógł przyjąć do 35 maluchów), ma teraz zapewnione miejsce w jednej z kilku nowoutworzonych grup. Kadra jest zatrudniona, rekrutacja zakończona, po oficjalnym otwarciu obiektu żłobek ruszy pełną parą.
Już w grudniu obiekt wyposażono w meble, zabawki, wykładziny dywanowe, pomoce dydaktyczne, leżaczki itp. Działa też nowa kuchnia przygotowująca posiłki dla maluchów w żłobku oraz starszych kolegów bawiących się za ścianą, w Miejskim Przedszkolu nr 1.
Uroczyste otwarcie żłobka odbędzie się 29 stycznia, o godz. 10.00.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze