Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Żeromskiego 8 zaprasza na koncert p.n. "WIELKANOCNE GRANIE , który odbędzie się 11 kwietnia (piątek) godz. 17.00.
Impreza będzie zwieńczeniem organizowanego w ramach projektu Tradycje i obrzędy świąteczne konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną . Oprócz rozstrzygnięcia i wręczenia Laureatom dyplomów i nagród, wystąpi również estrada dziecięca AniBeAniMe w świątecznym przedstawieniu Rozmowy w koszyku , którego inspiracją do napisania był znany program telewizyjny Rozmowy w toku. W studiu rozgorzeje dyskusja, pomiędzy zaproszonymi Symbolami Wielkanocy na temat, który z nich jest najważniejszy. Pojawi się zbłąkany Mikołaj i min. KURA GDAKURA, BARAN JULIAN i inni, a w przerwie dyskusji usłyszymy wielkanocne piosenki w wykonaniu naszych wspaniałych dzieci oraz trio rodzinne, które złoży życzenia wielkanocne.
Po obejrzeniu przedstawienia, organizatorzy zapraszają na AUKCJĘ I LOTERIĘ ŚWIĄTECZNĄ. Będzie można nabyć wszystkie te prace, które biorą udział w konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w niej, gdyż cały dochód zostanie przekazany na zakup windy dla Michała Jasińskiego.. Michał, mieszkaniec Żdżarowa, to młody, niezwykle utalentowany chłopak, który maluje obrazy, wolną chwilą układa puzzle, zajmuje się grafiką komputerową, sam też stworzył własną stronę internetową. I nie byłoby w tym nic dziwnego i nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Michał jest po mózgowym porażeniu dziecięcym, jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Wszystkie czynności manualne wykonuje za pomocą specjalnego wskaźnika umieszczonego na czole. Kilka lat temu zmarł tata Michała i cała opieka spadła na jego mamę. Wąskie schody w piętrowym jednorodzinnym domu są wielkim utrudnieniem dla jego mamy, która codziennie musi go znosić i wnosić na górę. Słuchając opowieści o życiu tej rodziny, wielkiej wzajemnej miłości mamy i syna, jej poświęceniu i determinacji Michała w dążeniu do realizacji jego największego marzenia - WINDY nie możemy pozostać obojętni. Dlatego bardzo gorąco zapraszamy dzieci, rodziców i wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję, a przedstawienie świąteczne utrzymane w bardzo wesołym klimacie, przepiękne, niepowtarzalne ozdoby i stroiki, wprowadzą nas w atmosferę przygotowań do Świąt Wielkanocnych.
WSTĘP NA IMPREZĘ WOLNY!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze