W ostatnią fazę wchodzą prace na placu Armii Ludowej i przylegających do niego ulicach. Wkrótce zamknięta dla ruchu zostanie ulica 1 Maja na odcinku od Warszawskiej do Reymonta, a także z jednej strony ulica Wąska. Trwa jeszcze uzgadnianie organizacji ruchu w tym rejonie miasta.
To już ostatni etap prac związanych z kompleksową przebudową placu Armii Ludowej oraz ulic Wąskiej, Reymonta, Armii Ludowej i 1 Maja.
- Zakres prac będzie gigantyczny. Poza nową nawierzchnia, budową w sumie ponad 150 miejsc postojowych, dojdzie do wymiany wszystkich podziemnych sieci: wodociągowych, kanalizacyjnych, teletechnicznych, elektrycznych. Placu nie rozkopywano przez kilkadziesiąt lat, zatem to jedyna okazja, by ułożyć nowe rury i kable. Stąd dwumiesięczny okres utrudnień, za które już dziś przepraszamy mówi rzecznik burmistrza Robert Małolepszy.
Obecnie kończy się trzeci etap prac, na ul. Reymonta wylany jest asfalt, a za kilka dni ekipy budowlane przejdą na odcinek ulicy 1 Maja pomiędzy Warszawską a Reymonta.
- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że 1 Maja to jedna z ważniejszych ulic i jej zamknięcie nawet na krótko znacznie utrudnia ruch w centrum. Wiedzą o tym także wykonawcy robót, dlatego zrobią wszystko, by prace przeprowadzić solidnie, ale możliwie szybko. Dziś prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Efekt, jaki osiągniemy, zrekompensuje wszystkie niedogodności dodaje R. Małolepszy.
Jak zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie?
Bariery zamykające ruch staną na wlocie ul. 1 Maja od strony Warszawskiej, na ul. Wąskiej przy kramnicach, na środku skrzyżowania Reymonta i 1 Maja (obok ZUS i poczty).
Ulica Reymonta na całej długości będzie dostępna dla kierowców i pieszych. By nie tamować ruchu pojazdów, przy budynku ZUS-u ustawiony zostanie zakaz zatrzymywania.
Z Warszawskiej nie skręcimy w ulicę 1 Maja, zakażą tego znaki i specjalne bariery.
Z ulicy 1 maja, jadąc do strony sądu i Urzędu Miasta, będzie można skręcić tylko w prawo, w ulicę Reymonta.
Z ulicy Traugutta bez przeszkód skręcimy w Reymonta, która już utwardzona asfaltem od kwietnia będzie dostępna dla ruchu kołowego i pieszego. Jednak uwaga na jej końcu, przy Banku Spółdzielczym ulica zostanie zwężona do jednego pasa ruchu, stąd i ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Z ulicy Traugutta bez przeszkód skręcimy w Wąską, jednak na czas prac budowlanych stanie się ona ślepa. Na Wąskiej można będzie zaparkować, zrobić zakupy, załatwić prawy w urzędach i bankach, jednak wyjechać trzeba będzie ulicą Plac Armii Ludowej (obok Eurostempla) i dalej Reymonta.
Przez cały okres robót klienci będą mieć dostęp do banku PKO S.A., zarówno do wejścia głównego, jak i bankomatu. Takie zalecenie otrzymał wykonawca robót.
Pamiętajmy, by patrzeć na znaki, nie jeździć na pamięć!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze