19-20 marca MOK "Chopina 101" zatętnił teatralnym życiem. Radość i zaangażowanie małych i dużych aktorów udzieliła się JURY, które chętnie włączało się w "sceniczną" zabawę wraz z publicznością...
Pierwszego Dnia SPAT-y uroczyście otworzył Wiceburmistrz Miasta Sochaczewa - Marek Fergiński, który już po chwili włączył się aktywnie w grę sceniczną i podpowiadał dzieciom przysłowia polskie. JURY, przyklasnęło tej formie gry aktorskiej i... samo zaczęło zadawać publiczności i małym aktorom zagadki! W ich imieniu dziękujemy wszystkim aktorom za piękne spektakle i gratulujemy im wyobraźni, uroku osobistego i talentu. Gratulujemy i dziękujemy jednocześnie instruktorom i wychowawcom profesjonalnego przygotowania swoich cudownych podopiecznych. Brak jakichkolwiek ograniczeń przyjął się i był najlepszym ograniczeniem! Potwierdził to też absurdalnie nieziemski, rodem z krainy czarów, na pograniczu snu i łąk niebiańskich z czerwonym kapturkiem na dodatek, drugi dzień SPAT-ów.
20-marca JURY ze wzruszenia i zaskoczenia, załamało ręce. Było barwnie, teatralnie, muzycznie i śpiewająco! Wszyscy, bez wyjątku, dostali nagrodę, bo jak zgodnie przyznało JURY, w wolnej formie każda Grupa była w swej wypracowanej dziedzinie najlepsza!
Statuetki ufundował Burmistrz Miasta Sochaczewa Piotr Osiecki i Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie. Zostały one wręczone wszystkim zwycięzcom przez Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Halinę Pędziejewską laureatom XX Jubileuszowych SPAT-ów 2014.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców Niepublicznego Tęczowego Przedszkola w Sochaczewie, którzy wyrazili chęć włączenia się w naszą teatralną imprezę i wystąpili gościnnie przed najmłodszą publicznością w rewelacyjnym spektaklu Kopciuszek. Publiczność (nie tylko najmłodsza) to milczała zasłuchana, to rozbawiona do rozpuku śmiała się do łez, żeby za moment tańczyć z RODZICAMI-AKTORAMI. Cieszymy się bardzo, że w naszym mieście działa tak wspaniały TĘCZOWY TEATR i dziękujemy za współpracę.
Centrum Kultury dziękujemy za wsparcie i fotorelację, a wszystkim naszym MOK-owskim pracownikom (a w szczególności Beatce, Anetce, Damianowi i Darii, Mirkowi) dziękuję za wspaniałą zespołową pracę! JURY - Dawidowi Żakowskiemu, Piotrowi Milczarkowi i pani Celinie Osieckiej za twórcze i zgodną naradę. Krysi Bogdańskiej z Grupy Fotograficznej OtoFOTO MOK filia Chodaków, dziękujemy za wsparcie, obecność i zdjęcia. Jak określić SPATY? Od maleńkich kózek "meee", przez antenę i reklamówkę z żabką i rzepkę po marionetki i Czerwonego Kapturka z Jeziora Łabędziego. Od absurdu w czerwonych okularach i prosektorium, przez Alicję z krainy czarów i... Freuda - po mszę pogańską oraz myśliwego z wilkiem pod pachą... i słodko-gorzki obraz rodzicielstwa. Doczekać nie możemy się już kolejnych pomysłów.... do zobaczenia za rok!
A już teraz zapraszamy do fotorelacji FOTO-SPAT!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze