11 listopada, po trwającym 10 miesięcy gruntownym remoncie wzgórza i ruin zamku książąt mazowieckich, najcenniejszy sochaczewski zabytek ponownie otwarto dla zwiedzających. Rewitalizacja pochłonęła 5 mln zł, a w 85% sfinansowano ją ze środków europejskich. Na otwarcie zamku stawiły się tłumy sochaczewian. Wstęgę przecinali m.in. Marszałek Mazowsza Adam Struzik, poseł Maciej Małecki, radny sejmiku Adam Orliński, z-ca burmistrza Marek Fergiński, szefowa płockiej delegatury Urzędu Ochrony Zabytków Ewa Jaszczak.
Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze