Już po raz 34 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Żeromskiego przeprowadzono eliminacje miejsko - gminne Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs adresowany jest dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. W tym roku do konkursu, który cieszy się popularnością przystąpiło 81 recytatorów ze szkół miejskich i gminnych oraz ośrodków kultury.
Uczestnicy wybierali utwory takich autorów jak: Danuta Frączek, Wisława Szymborska, Bolesław Lesmian,. Adam Mickiewicz, Konstanty Ildenfons Gałczyński.
Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację a także kulturę słowa, zachęcając młodych artystów do ciągłego doskonalenia warsztatu recytatorskiego. Recytowanie wierszy to nie tylko trening pamięci, ale przede wszystkim rozwijanie wyobraźni i twórczego charakteru młodych wykonawców. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich Krzyś Anyszewski z oddziału zerowego Szkoły Podstawowej w Rybnie prezentując utwór D. K. Jagiełło pt. Wielkanocny koszyczek otrzymując od Komisji wyróżnienie.
Laureaci, a są nimi:
z I kategorii wiekowej Dawid Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie
i z III kategorii wiekowej: Marcin Dorodziński z Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie
oraz Olga Siekierska z Gimnazjum Powiatowego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie
zmierzą się z recytatorami z województwa mazowieckiego 5 kwietnia 2014 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie w Warszawskiej Syrence.
Dziękujemy za wspaniałe chwile spędzone z literaturą i życzymy samych sukcesów w stolicy.
tekst: Jadwiga Bajurska
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze