Czwarte "Mikołajki z wąskotorówką" – podsumowanie

/ 19 zdjęć
Zdjęcia i foto: Czwarte "Mikołajki z wąskotorówką" – podsumowanie Imprezy cykliczne sochaczew
+14

W sobotę 8 grudnia w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie już po raz czwarty odbyły się Mikołajki z wąskotorówką. Impreza od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych. Razem z opiekunami licznie przybywają oni co roku do muzeum, by w kolejowym otoczeniu spotkać się ze Świętym Mikołajem. Tym razem odwiedziło nas aż 319 miłośników takich klimatycznych zdarzeń.

Impreza rozpoczęła się o godz. 13:30 od zwiedzania muzealnego skansenu z przewodnikiem. Następnie nasi goście zgromadzili się na peronie w oczekiwaniu na główny punkt programu, jakim był specjalny przejazd pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Po zajęciu miejsca w wagonach pasażerowie mogli w oddali usłyszeć charakterystyczny głos dzwonka, a przez okna dostrzec, jak w kierunku lokomotywy zmierza najbardziej wyczekiwany gość naszego przejazdu, czyli Święty Mikołaj. Dzięki jego obecności w trakcie wycieczki, wszyscy najmłodsi miłośnicy kolejnictwa mogli liczyć na upominek oraz coś słodkiego.

Po powrocie do muzeum na uczestników imprezy czekały kolejne atrakcje. W muzealnym skansenie płonęło ognisko, na którym można było sobie usmażyć kiełbaskę, a w świąteczną atmosferę wprowadzała specjalnie dobrana muzyka. W budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego dla całych rodzin dostępne było Kolejowe Kino Malucha, a także świąteczne warsztaty plastyczne, w trakcie których tworzone były mikołajkowe karty oraz ozdoby choinkowe. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 17:00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i ich pociechom za przybycie! Kolejne Mikołajki z wąskotorówką już za rok. Zapraszamy i do zobaczenia!

Marta Przygoda-Stelmach
Łukasz Popowski

asystenci muzealni
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda-Stelmach, Łukasz Popowski

Więcej zdjęć w naszej galerii!

Więcej:
Pierwsze "Mikołajki z wąskotorówką"
Drugie "Mikołajki z wąskotorówką"
Trzecie "Mikołajki z wąskotorówką"

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy