VII Rajd Szlakami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką

Zdjęcia i foto: VII Rajd Szlakami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką Historia i tradycja sochaczew

Już 26 stycznia rozpocznie się główna część VII Rajd Szlakami Wielkiej Wojny nad Bzurą i Rawką. Podczas tegorocznego wydarzenia szykuje się wiele atrakcji.


Rajd rusza już 24 stycznia i rozpoczynają się wydarzenia, które zainteresują zapewne każdego entuzjastę Wielkiej Wojny. VII Rajd to także promocja książki pt. "Bzura 1914-15" oraz czasowa wystawa w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą pod tytułem "Relikty terenowe frontu nad Bzurą 1914-15".


Jaki jest dokładny program Rajdu?

W czwartek 24 stycznia o godzinie 12.00 w Muzeum odbędzie się promocja książki oraz spotkanie z autorami publikacji "Bzura 1914-15". O 12.45 w ramach projektu "Relikty terenowe frontu nad Bzurą 1914-15. Nieinwazyjne rozpoznanie stanowisk archeologicznych z okresu I wojny światowej".  


26 stycznia w Iłowie o 10.00 rusza główny przemarsz. Zbiórka uczestników rajdu będzie w Iłowie przy parkingu przed Zespołem Szkół. O 10.30 uczestnicy wyjadą autokarem do Januszewa skąd wyruszą na trasę rajdową.  O 15.30 w Szkole Podstawowej w Iłowie będzie czekał na rajdowców ciepły posiłek. Na 16.30 organizatorzy zaplanowali zakończenie raju oraz pożegnanie uczestników.  


Uczestnicy będą maszerować przez Januszew, Bieliny, Nowa Wieś, las Rzepki – Oborskie, Borki, Obory, Iłów. Łączna trasa wynosi 14 km. Uczestnicy otrzymają okolicznościowy znaczek rajdowy, grochówkę, mapy a także obsługę przewodnika.


Należy pamiętać, iż uczestników obowiązuje wpisowe w kwocie 15 zł/ osoba. 


Zdjęcie: MZSiPBnB 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy