,,Zabierz moc wirusowi – daj medykowi” - Sochaczew potrzebuje pomocy

Zdjęcia i foto: ,,Zabierz moc wirusowi – daj medykowi” - Sochaczew potrzebuje pomocy Interwencje i pomoc sochaczew

Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” oraz Wolontariusze z ośmiu gmin powiatu sochaczewskiego postanowili wspomóc sochaczewskie służby ratunkowe. W związku z tym stworzyli akcję pod nazwą ,,Zabierz moc wirusowi – daj medykowi”. 

- Nasza determinacja i wola walki to nie wszystko. Lekarze i pracownicy Sanepidu dają z siebie wszystko. Niektórzy nocują w miejscu pracy, żeby zwiększyć moce przerobowe. Walczymy z epidemią, walczymy z wirusem i na pewno się nie poddamy. Oni potrzebują naszego wsparcia, dlatego prosimy o pomoc. Liczy się każdy gest! - apelują inicjatorzy akcji


Głównym celem akcji ,,Zabierz moc wirusowi – daj medykowi” jest wsparcie służb ratunkowych ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie oraz służb mundurowych w zapobieganiu szerzenia się epidemii koronawirusa COVID -19. 

Ponad 880 tysięcy zł, tyle potrzeba, aby zakupić sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego, czyli m.in.:

- kardiomonitory, 

- pulsoksymetry, 

- pompy infuzyjne, 

- generatory przepływu, 

- respiratory.


To jednak nie jedyne potrzeby. Pracownikom służb brakuje również środków ochrony osobistej: 

- masek, 

- kombinezonów, 

- okularów ochronnych - gogle i przyłbice, 

- rękawiczek,

- środków do dezynfekcji skóry i powierzchni.


- Chcielibyśmy też zakupić ciepłe posiłki, regenerujące dla służb walczących z koronawirusem.

Takie są plany. Nie wiemy jeszcze do końca, z czym trzeba będzie się zmierzyć i jakie będą realne potrzeby za tydzień, dwa, trzy, ale chcemy się do tego jak najlepiej przygotować. Wszelkie zakupy i transakcje ze zgromadzonych funduszy podczas zbiórki będą konsultowane ze starostą sochaczewskim, która to koordynuje walkę z epidemią w naszym powiecie i zna potrzeby tych służb.

Wspierając tych wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem, pomagamy przecież sobie i swoim bliskim. Zadbajmy o to, żeby ludzie, którzy troszczą się o nasze zdrowie, życie i bezpieczeństwo, mieli do tego jak najlepsze warunki – sprzęt, wyposażenie, posiłki regenerujące. - informują inicjatorzy 


link do akcji - https://zrzutka.pl/d5p828


zdj. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy