Kamery monitoringu miejskiego pracują całą dobę. Dyżurni interweniują w najrozmaitszych przypadkach – zgłaszają stłuczki, picie alkoholu w miejscach publicznych, informują o nocnych „wyścigach”… W ostatnich dniach najczęściej proszą jednak KPP o dyscyplinowanie osób nadużywających napojów wyskokowych. Pijący stwarzają realne zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, jak choćby mężczyzna przewracający się na peronie kolejowym. Wystarczyłby jeden niefortunny krok i człowiek zamiast na peronie znalazłby się pod kołami przejeżdżającego pociągu. Warto przypomnieć, że o każdym przypadku picia w miejscu publicznym dyżurny z centrum monitoringu informuje policjantów, a ci przyłapanym na gorącym uczynku wręczają mandat na 100 zł.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze