Radni na ostatniej sesji rady miasta nie przyjęli uchwały określającej zasady przydziały budowanych w Sochaczewie mieszkań na wynajem. A to oznacza, że z wnioskami o najem nowych mieszkań trzeba będzie jeszcze poczekać.
Ci, którzy liczyli, że w połowie maja będą mogli składać wnioski o najem nowych mieszkań budowanych obecnie w Sochaczewie, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Radni na ostatniej sesji rady miasta nie przyjęli uchwały określającej zasady przydziały mieszkań na wynajem. Powodem było wykreślenie jej z porządku obrad przez burmistrza.
Jak poinformował radnych Stanisław Wachowski, zastępca burmistrza, z taką prośbą wystąpiła spółka MDR Sochaczew, która buduje mieszkania. Chodzi o inny sposób naliczania kaucji, niż ten podany w projekcie uchwał. A w tej zapisano, że maksymalna wysokość obowiązkowej kaucji zabezpieczającej umowę najmu wynosi 10 000 zł jednak nie więcej niż 3 krotność miesięcznego czynszu. I cały problem rozbija się o sposób naliczania czynszu.
- Spółka ma inny system naliczania - stwierdził Stanisława Wachowski. Dodając, że po poprawkach uchwała ponownie trafi na sesję rady. Zastępca burmistrza stwierdził również, że zanim radni podejmą uchwałę w tej sprawie, dojdzie do spotkania radnych z przedstawicielami firmy, w celu wyjaśnienia wszelkich niuansów dotyczących zasad najmu.
Jak już informowaliśmy, w Sochaczewie powstaną dwa osiedla z mieszkaniami na wynajem. w sumie będzie to 221 lokali. Powstają one przy ul. Łuszczewskich i przy ul. Osiedle Kolejowe. W większości będą to mieszkania dwu i trzypokojowe, czyli te najczęściej poszukiwane przez najemców.
Mieszkania zostaną w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. Poza w pełni wyposażonymi łazienkami i kuchniami, w większości mieszkań znajdą się także meble ruchome. Oba osiedla mają być wybudowane do listopada 2026.
A pierwsi lokatorzy mają się wprowadzić do nowych mieszkań na początku grudnia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
a co będzie, gdy nie będą opłaty za te mieszkania wnoszone - czy będzie eksmisja na bruk czy to będzie wynajem okazjonalny????????
Mimo tego że te budynki powstają z dofinansowaniem od rządu to dlaczego ma być taki wysoki czynsz, opłaty. To tylko będzie stać bogatych.
Mimo tego że te budynki powstają z dofinansowaniem od rządu to dlaczego ma być taki wysoki czynsz, opłaty. To tylko będzie stać bogatych.
a co będzie, gdy nie będą opłaty za te mieszkania wnoszone - czy będzie eksmisja na bruk czy to będzie wynajem okazjonalny????????
Mimo tego że te budynki powstają z dofinansowaniem od rządu to dlaczego ma być taki wysoki czynsz, opłaty. To tylko będzie stać bogatych.
Mimo tego że te budynki powstają z dofinansowaniem od rządu to dlaczego ma być taki wysoki czynsz, opłaty. To tylko będzie stać bogatych.