Reklama

Sochaczewskie mieszkania na wynajem - z wnioskami o przydział lokali musimy poczekać

Radni na ostatniej sesji rady miasta nie przyjęli uchwały określającej zasady przydziały budowanych w Sochaczewie mieszkań na wynajem. A to oznacza, że z wnioskami o najem nowych mieszkań trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ci, którzy liczyli, że w połowie maja będą mogli składać wnioski o najem nowych mieszkań budowanych obecnie w Sochaczewie, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Radni na ostatniej sesji rady miasta nie przyjęli uchwały określającej zasady przydziały mieszkań na wynajem. Powodem było wykreślenie jej z porządku obrad przez burmistrza.
 

Problem z naliczaniem kaucji
 

Jak poinformował radnych Stanisław Wachowski, zastępca burmistrza, z taką prośbą wystąpiła spółka MDR Sochaczew, która buduje mieszkania. Chodzi o inny sposób naliczania kaucji, niż ten podany w projekcie uchwał. A w tej zapisano, że maksymalna wysokość obowiązkowej kaucji zabezpieczającej umowę najmu wynosi 10 000 zł jednak nie więcej niż 3 krotność miesięcznego czynszu. I cały problem rozbija się o sposób naliczania czynszu. 

Reklama

 - Spółka ma inny system naliczania - stwierdził Stanisława Wachowski. Dodając, że po poprawkach uchwała ponownie trafi na sesję rady. Zastępca burmistrza stwierdził również, że zanim radni podejmą uchwałę w tej sprawie, dojdzie do spotkania radnych z przedstawicielami firmy, w celu wyjaśnienia wszelkich niuansów dotyczących zasad najmu.   

 

Pierwsi lokatorzy w grudniu
 

Jak już informowaliśmy, w Sochaczewie powstaną dwa osiedla z mieszkaniami na wynajem. w sumie będzie to 221 lokali. Powstają one  przy ul. Łuszczewskich i przy ul. Osiedle Kolejowe. W większości będą to mieszkania dwu i trzypokojowe, czyli te najczęściej poszukiwane przez najemców. 

Reklama

Mieszkania zostaną w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. Poza w pełni wyposażonymi łazienkami i kuchniami, w większości mieszkań znajdą się także meble ruchome. Oba osiedla mają być wybudowane  do listopada 2026.
A pierwsi lokatorzy mają się wprowadzić do nowych mieszkań na początku grudnia. 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/04/2026 12:00
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pislandczyk - niezalogowany 2026-04-28 13:03:33

    a co będzie, gdy nie będą opłaty za te mieszkania wnoszone - czy będzie eksmisja na bruk czy to będzie wynajem okazjonalny????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kendzi - niezalogowany 2026-04-29 00:57:58

    Mimo tego że te budynki powstają z dofinansowaniem od rządu to dlaczego ma być taki wysoki czynsz, opłaty. To tylko będzie stać bogatych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kendzi - niezalogowany 2026-04-29 00:58:20

    Mimo tego że te budynki powstają z dofinansowaniem od rządu to dlaczego ma być taki wysoki czynsz, opłaty. To tylko będzie stać bogatych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości