CPK szybka kolej w Sochaczewie - wyjaśniamy plany

/ 7 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: CPK szybka kolej w Sochaczewie - wyjaśniamy plany  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Pod koniec stycznia 2020 roku Spółka Centralny Port Komunikacyjny zaprezentowała opracowanie zawierające mapy korytarzy dla nowych linii kolejowych, prowadzących z różnych części kraju do nowego lotniska. Część z nich  ma przechodzić również przez powiat sochaczewski. 

Jak czytamy w komunikacie CPK:

,,SSL Centralnego Portu Komunikacyjnego to nowy etap procesu planistycznego Programu Kolejowego CPK. Jest to kamień milowy w ramach przygotowań do budowy ponad 1 600 km nowych linii, wchodzących w skład 12 szlaków, z których 10 podstawowych to tzw. szprychy łączące poszczególne regiony kraju z CPK i Warszawą. Przedstawione korytarze będą podstawą dalszych prac studialno-projektowych."

Na stronie www.cpk.pl dostępne jest już nowe opracowanie planistyczne CPK, a w poniedziałek, 10 lutego zostanie także udostępniony formularz konsultacyjny, dzięki któremu wszyscy zainteresowani będą mogli zgłaszać swoje propozycje do opracowanego dokumentu.

– Wewnątrz każdego z przedstawionych dziś korytarzy linii kolejowych zaprezentowane są warianty przebiegu danej linii. Mają one charakter orientacyjny. Ostateczny przebieg dla każdej z nich będzie zależał m.in. od wyników konsultacji społecznych, badań środowiskowych i szczegółowych uwarunkowań technicznych – wyjaśniał Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK

Jak podkreśla Prezes CPK, Mikołaj Wild, każda z propozycji zostanie bardzo dokładnie przeanalizowana pod kątem zasadności oraz możliwości wprowadzenia. 

Każde z 10 ,,szprych" prowadzących do Centralnego Portu Komunikacyjnego, będzie składać się ze zmodernizowanych fragmentów istniejącej już infrastruktury oraz z zupełnie nowych odcinków torów. Mają one głównie na celu maksymalne skrócenie czasu dojazdu na nowe lotnisko. 

Według opublikowanych na stronie www.cpk.pl map przebiegu Drogi Ekspresowej S10 i Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (A50/S50) linie drogowe przechodzić będą również przez powiat sochaczewski w kilku wariantach - https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/oaw

Przypominamy, że w kwietniu 2019 roku spółka CPK zaprezentowała założenia Programu Kolejowego. W tym samym czasie rząd przyjął rozporządzenie, na mocy którego nowe odcinki torów, którymi pociągi dojadą do CPK oraz Warszawy, zostały włączone do wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym.


źródło cpk.pl


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

tmadejtmadej
+1
Może warto żeby władze miasta/powiatu/gminy wstrzymały się z mostem skoro kolejarze będą orać Sochaczew. Chyba warto wziąc to pod uwagę?

Dziwi mnie fakt, że wynajęta firma ds. nowej przeprawy nie zaczekała na informacje z CPK. W sumie nawet nie skończyli badań w zakreśie ruchu kołowego i już określili najlepsze lokalizacje. Dla mnie to kompromitacja. (2020-02-07 19:19)
Janusz01Janusz01
0
Tego lotniska to nie będzie tak samo jak elektrowni atomowej.Za to ciemnogród napewno.. (2020-02-08 11:28)
RouterRouter
0
Jak na razie to wszystko jest ale na papierze,i tak może byc jeszcze lat kilka ,ważne by ktos brał kasę i siedział sobie cichutko za nic nie odpowiadając. (2020-02-08 12:29)
zabczynski227zabczynski227
0
Co ja mogę , tylko z politowaniem kiwać głową ,dla ciemniakow jakby powiedzieli ,że chrystus na odrzutowcu wyląduje i im most i kolej pobuduje , też by uwierzyli . Ta masa tak ma , ale tych uwag i tak czytać nie będą bo obsługa tych klawiszy to dla nich za trudne , a taca płaska i warto wcelować , a nuż do nieba zabiorą. (2020-02-08 18:25)
tomaszsochotomaszsocho
0
....Aż 44 tys. złotych zarabia miesięcznieSylwia Matusiak, była polityk PiS i członkini zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny (CPK) - podał portal WP.pl. Tymczasem megalotnisko w ogóle jeszcze nie powstało

Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Sylwia-Matusiak-byla-pracownica-PiS-zarabia-44-tys.-zl-z-zarzadu-CPK (2020-02-09 10:34)
robroyrobroy
0
elzbieta-kowalselzbieta-kowals
0
To lotnisko zniszczy Mazowsze jego florę i faunę i kraiobraz. Sam Sochaczew i okolice będzie w 5 miejscach przeorany torami i oszlabowany nie mówiąc o obwodnicy . Mam nadzieje jak nigdy na kryzys i brak kasy .... (2020-02-09 22:20)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy