CPK szybka kolej w Sochaczewie – weź udział w konsultacjach

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: CPK szybka kolej w Sochaczewie – weź udział w konsultacjach  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podczas styczniowej konferencji ogłosiła plan map korytarzy kolejowych, które mają znaleźć się między innymi w okolicach Sochaczewa. Nie ukrywając wielu mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i innych miejscowości przez które mają prowadzić nowo budowane linie kolejowe, są zaskoczeni. 


Jak informowaliśmy na na naszym portalu  - SSL Centralnego Portu Komunikacyjnego to nowy etap procesu planistycznego Programu Kolejowego CPK. Jest to kamień milowy w ramach przygotowań do budowy ponad 1 600 km nowych linii, wchodzących w skład 12 szlaków, z których 10 podstawowych to tzw. szprychy łączące poszczególne regiony kraju z CPK i Warszawą. Przedstawione korytarze będą podstawą dalszych prac studialno-projektowych."


Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego jest dokumentem, który został poddany konsultacjom społecznym. W ramach tej inwestycji spółka planuje budowę bądź rozbudowę układów komunikacyjnych w całym kraju. Projekt przewiduje poprowadzenie nowej linii kolejowej przez nasz powiat, a układ ten obejmuje również miasto Sochaczew. 


Każdy, kto chciałby wziąć udział w konsultacjach może wyrazić swoją opinię w podanym linku  https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl. Konsultacje potrwają do 10 marca br. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

zbigniew15zbigniew15
+1
A czy PIS kiedykolwiek się liczyło ze zdaniem i opiniami Polaków ? (2020-02-19 15:24)
luccklucck
-1
Tu w ogóle nie chodzi o PiS czy inne partie. Nasz kraj musi się rozwijać. Musimy planować przyszłość. Większość z czytających ma marne szanse dożyć tej inwestycji, a już próbuje ją zdyskredytować. Popierajmy rozwojowe pomysły - jest XXI wiek! (2020-02-20 12:05)
markJmarkJ
0
Do p. lucck

wsystko ok. kraj musi się rozwijać , ale gdy za taką inwestycje biorą się dyletanci pokroju Maciarewicz , Suski , Sasin i inni . Niemcy pod Berlinem budują ponad dziesięć lat duże lotnisko i do tej pory nie ma końcowego odbioru . W naszym przypadku chodzi zatrudnienie kilku osób znajomych królika , tak samo jak było za poprzednich rząd / elrktrownia atomowa / . (2020-02-20 12:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy