KWIAT JABŁONI na DWORCU TO.KULTURA!

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: KWIAT JABŁONI na DWORCU TO.KULTURA! Koncerty i muzyka sochaczew

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy gorąco na DWORZEC TO.KULTURA! w Teresinie. Kolejna dawka pozytywnej muzyki i kolejny letni koncert na poczekalni.


Naszym i Waszym gościem będzie zespół KWIAT JABŁONI.


Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folk-elektroniczny. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczne brzmienia tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Nazwa pochodzi od popularnego w prl-u jabłkowego wina - Kwiat Jabłoni, o ktorym niejeden punkowy zespół śpiewał piosenki. Jednocześnie jabłoń jest drzewem, które kojarzy nam się z domem rodzinnym położonym w starym jabłoniowym sadzie.

Zespół oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. 

Ich premierowa piosenka "Dziś późno pójdę spać", w krótkim czasie osiągnęła ponad 2 miliony wyświetleń na youtubie. To nadzieja polskiej muzyki. :)

KWIAT JABŁONI - DWORZEC TO.KULTURA! w Teresinie 26 sierpnia 2018r. g. 20.00. WSTĘP WOLNY!!!!!
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy