Maszyniści i ich święto w Muzeum Kolei Wąskotorowej

/ 2 komentarzy / 15 zdjęć
Zdjęcia i foto: Maszyniści i ich święto w Muzeum Kolei Wąskotorowej Historia i tradycja sochaczew
+10

W dniach od 15 do 16 września w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie obchodziliśmy już po raz dwudziesty drugi „Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego”. Z tej okazji nasza placówka przygotowała szereg różnych atrakcji.

Pierwszego dnia odbył się specjalny przejazd pociągiem Retro pod hasłem "Każdy może być maszynistą". W trakcie pikniku na polanie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach najmłodsi malowali lokomotywę, pociąg i oczywiście maszynistę, układali kolejowe puzzle czy memory. Dużym zainteresowaniem cieszyła się muzealna ścianka, na tle której pasażerowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia w kolejowej czapce. Piknik w Osadzie Puszczańskiej został zakończony konkursem wiedzy o Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym wzięło udział aż czterdziestu miłośników kolejnictwa.

Drugiego dnia obchodów gościliśmy Stowarzyszenie "Miejska Orkiestra Dęta w Zduńskiej Woli" o tradycjach kolejowych. Po powrocie z wycieczki pociągiem Retro orkiestra wykonała godzinny koncert nie tylko dla turystów, ale również mieszkańców Sochaczewa, gdyż po godz. 15:00 wstęp do muzeum był bezpłatny. Dodatkowym elementem dostępnym jednego i drugiego dnia było spotkanie z naszymi maszynistami oraz zwiedzenie wnętrza lokomotywy, prowadzącej pociąg Retro (Lxd2-342). Warto też zaznaczyć, że przez cały weekend obowiązywała 50 % zniżka na bilety normalne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, a naszym maszynistom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Więcej zdjęć w naszej galerii!

Fot. M. Przygoda-Stelmach, M. Szymańska, T. Karolak

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

wkurzonywkurzony
0
1. Święto Maszynistów, tyle zdjęć i... ani jednego maszynisty 2. Czy„Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego” obchodzi się dwa dni? (2018-09-21 17:44)
popopopo
0
Proszę nie pomijać naszego maszynisty Pana Romualda (zdjęcie nr 12) ;) Dzielnie znosił tego dnia nie tylko trudy prowadzenia naszego zabytkowego składu, ale również mnóstwo czasu poświęcił najmłodszym miłośnikom kolejnictwa :) (2018-09-21 18:00)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy