Wykopaliska 2011 - dzień po dniu na e-Sochaczew.pl

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Wykopaliska 2011 - dzień po dniu na e-Sochaczew.pl Historia i tradycja sochaczew

Już od 1 sierpnia, dzięki staraniom Stowarzyszenia na Rzecz Historycznej Odbudowy Zamku w Sochaczewie 'Nasz Zamek', na wzgórzu zamkowym rozpoczęły się kolejne prace archeologiczne. Od dziś będą mieć Państwo niezwykłą okazję podglądania codziennych postępów w poznawaniu przeszłości naszego grodu. Wszystko to dzięki współpracy „Naszego Zamku” ze Stowarzyszeniem e-Sochaczew.pl, dzięki której wspólnie uruchamiają na portalu e-Sochaczew.pl usługę „Wykopaliska 2011 - dzień po dniu”. Efekty i poczynania grupy archeologów, aż do 21 sierpnia, będą mogli Państwo śledzić na e-Sochaczew.pl.

Po 2006 r. i 2007 r. to już trzeci sezon badawczy, organizowany na wzgórzu przez Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, jednak dopiero teraz relacje z poczynań archeologów będzie można oglądać niemal na bieżąco i dokładnie. Usługa „Wykopaliska 2011 - dzień po dniu” powstała z myślą o tych z Państwa, których interesuje historia lokalna, a w szczególności dzieje naszej warowni.

Dodajmy, iż tegoroczne wykopaliska zapowiadają się niezwykle ciekawie, bowiem dwa główne wykopy archeologiczne założone zostaną we wschodniej części zamku, gdzie w 2006 i 2007 r. udało się zlokalizować fragmenty wieży bramnej warowni z XV/XVI w.

W specjalnym boxie „Wykopaliska 2011 - dzień po dniu”, dostępnym w prawej górnej części strony głównej e-Sochaczew.pl, codziennie będą ukazywały się fotorelacje oraz krótkie, ramowe sprawozdania, w postaci “Dziennika archeologa”, prowadzone przez koordynatora prac Tomasza Olszackiego, przekazujące Państwu informacje na temat postępów prac badawczych oraz ewentualnych odkryć naukowych.

Zapraszamy do śledzenia i komentowania prac!

Docelowo treść 'Dziennika archeologa' dostępna będzie na stronie Stowarzyszenia 'Nasz Zamek' w zakładce Wykopaliska 2011 - dzień po dniu'

Martyna Mikulska
Łukasz Popowski

Zdjęcia do boxu wykonuje Małgorzata Kazur

Więcej o tegorocznych badaniach tutaj!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

enfieldenfield
0
Życzę powodzenia i efektów powalających na kolana ! :)  (2011-08-03 14:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy