Reklama

Ulica Hanki Sawickiej zmienia nazwę na Ryszarda Kaczorowskiego

22/06/2017 15:16

Władze miasta proponują zmianę nazwy ulicy Hanki Sawickiej na Ryszarda Kaczorowskiego. Chcą w ten sposób uczcić pamięć Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie. Radni podejmą decyzję w tej sprawie na najbliższej sesji 23 czerwca br.

 

Zmiana nazwy ulicy podyktowana jest chęcią uczczenia pamięci ostatniego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Dodatkowo uzasadnia ją fakt, że ten honorowy harcmistrz RP nosi tytuł Honorowego Obywatela Sochaczewa. Doceniając ogromny autorytet i działalność Ryszarda Kaczorowskiego, a także Jego związki z naszym miastem, w 2013 roku z inicjatywy Hufca ZHP w Sochaczewie i przed jego siedzibą przy ul. Hanki Sawickiej stanął pomnik Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie. Ryszard Kaczorowski zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Reklama

Pełen tekst uchwały o zmianie nazwy ulicy wraz z uzasadnieniem w załączeniu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ToTylkoJa 2017-06-25 22:22:19

    Sekwoja wyjdz bo szkoda słów 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mefisto 2017-06-24 18:34:06

    Metasekwoja ,uważasz że ulica należy się temu co młodo zginął ?A ten co zginął staro już nie zasługuje?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    robroy 2017-06-24 14:30:48

    @metasekwoja,jedni ginęli,drudzy opływali w luksusy,this is life,Polskie rządy ,Prezydenci,Premierzy na uchodźctwie,niezbyt dobrze zajmowali sie swoimi rodakami po zakończeniu II wojny swiatowej,Generałowie tacy jak Maczek,Anders,Sosabowski, oficerowie,podoficerowie,szeregowcy,wielce zasłużeni ,nie zostali docenieni i usatysfakcjonowani najmniejszymi nawet rentami wojennymi przez rząd Wielkiej Brytanii,Anglicy uważali że to właśnie ten Polski Rząd na uchodźctwie winien im płacić,(i mieli rację Angole),wybitni dowódcy zostali barmanami,tapicerami,magazynierami,po wojnie Rząd Holandii przyznał specjalną rentę Gen. Maczkowi,za zasługi w wyzwoleniu,Polacy wyzwalali bez wielkich strat wśród ludności cywilnej,Anglicy i Amerykanie potrafili nalotami zniszczyć miasto i spowodować wiele ofiar wród tubylczych cywili,ale to już historia odległa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo e-Sochaczew.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama